Skocz do zawartości

Walka z wiatrakami Vectra B


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, tzn podczas jazdy na trasie temp jest oki 88-90 st ( Viki B X20XEV) ale juz troche kłopoty zaczynaja sie po mieście :/

 

Dziś np stoje na swiatłach temp ok 95-97 po chwili już 100 włacza sie wiatrak (obydwa) i po chwili wyłaczaja a wskazówka nawet nie drgnie w dół... czy nie powinien właczyć sie drugi "bieg" ??? Jak rusze i przyśpiesze i ped powietrza chłodzi chłodnice temp spada do 88-90 i sie utrzymuje...

Jak klime włacze to działaja tez oba...

i drugie pytanko ile powinno być płynu chłodzacego w zbiorniczku na zimnym silniku (stan przy dolnej kresce czy przy górnej) ???

 

Bo po zaparkowaniu wywaliło mi troche płynu korkiem ze zbiorniczka (nowy korek jest )

 

Dodam ze Vectra B polift X20XEV + LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile powinno być płynu chłodzacego w zbiorniczku na zimnym silniku (stan przy dolnej kresce czy przy górnej)

 

prawidłowy stan to poniżej górnej kreski, pozostałe objawy to są moim zdaniem normalne, mam tak samo w Omedze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak mam np połowa stanu pomiedzy górna a dolna kreska to wywala mi płyn korkiem ( kupiłem nowy korek i to samo) i nie wiem dlaczego :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wywala płyn korkiem możesz mieć uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, no chyba że się przegrzewa a za to może być odpowiedzialny termostat który nie do końca się otwiera, możesz jeszcze mieć tez uszkodzony czujnik temperatury włączający wentylator. Było coś robione przy silniku czy to tak od samości się stało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie robione :) ale jak UPG to by mi grzał sie co ??? czy nie ???:roll:

 

[ Dodano: 2011-04-27, 16:36 ]

Termostat mam nówke sztuke ma przelatane ok 10-12 tys na nim oryginał brałem (chyba WAHLER) :roll: ale podczas jazdy jest wszystko gicio... trzyma temp nie grzeje sie ;)

 

a drugi bieg wiatraka przy jakiej tem ma sie właczyc ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie przy jakiej temperaturze włącza drugi wiatrak, na chłodnicy są dwa wyłączniki jeden dla jednego wiatraka a drugi przez rezystor do drugiego wszystkie te elementy są na chłodnicy więc tam szukaj przyczyny może jeden z wyłączników jest uszkodzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro przyjade z nocki rano, to w południe jakos tam dokopie sie :) wiem ze sa dwa od 1 i 2 biegu ;) klime włacze to dwa działaja ale chyba to bedzie to że nie działa ten drugi bieg :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku drugi bieg włącza się przy 105 lub 107st. Dokładnie nie pamiętam. Termostat otwiera się przy ok 95st a całkowite otwarcie 107st. Miałem ten sam problem co ty w omedze z tym silnikiem. Po wymianie UPG było dużo lepiej ale po 1-2tys km problem powracał. Na twoim miejscu pokombinował bym żeby 2 bieg załączać przy ok 95st.

Na włączonej klimie 1 bieg powinien chodzić non-stop niezależnie od temperatury.

 

Dodam jeszcze że pasuje do tego silnika termostat od diesla. W sklepie ci dobiorą, chyba od 2.5 TD z tego co pamiętam i otwiera się przy 88st. Zawsze kilka stopni szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałsnie poczytałem na Vectra unlimited i tez podobnie było z UPG i np problem powracał po ok 20-30 tys :-| nie wiem czy nie zrobić sobie poprostu osobnego włacznika na drugi bieg... tak zebym mogł z kabiny go właczyc ;) a 1 bieg razem z klima sie odpala ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania