Skocz do zawartości

Opel astra F 94r 1,6 PB+LPG duze spalanie ... bardzo duze...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziś będąc na stacji LPG przeraziłem się gdy na liczniku LPG wyszło 14,8km po przejechanych 94km z czego około 20km na PB.Praktycznie zawsze tankuje na tej stacji i wychodziło 10 max 12l na 100km.Ostatnio zmieniłem koła z 75/70/13 na 195/55/15 czy to aż tak spalanie wzrasta...? Filtr gazu jakieś 10tys temu(zmiana niedługo mnie czeka) filtr powietrza 6tys temu.

 

 

Spalanie wychodzi teraz w granicach 15-17l wcześniej 10-12l na 100km spokojnej jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ostatnio zmieniłem koła z 75/70/13 na 195/55/15 czy to aż tak spalanie wzrasta...?

Nie. Wzrasta niewiele. Ale licznik przekłamuje i wychodzą dziwne dziwności.

Powinieneś mieć 195/50R15. 55 to za wysoki profil i policzy mniej kilometrów przejechanych i spowoduje więkse obciążenie silnika - większe koło=większy problem z rozpędzeniem.

Wsadź sobie na próbę przednie kółka 175/70R13 i zobaczysz, że nagle spalanie znowu wynosi 12l.

Tu masz kalkulator rozmiarów opon:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Zobaczysz, że masz za duże kółka teraz. Przynajmniej przednie opony pyknij 195/50R15.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam 195/55/15 kupione naprawdę okazyjnie na tylne muszę mieć jakieś większe typu 60-65 bo mam sprężyny od kombi wiec dupa wysoko...Na razie nie mam kaski na zmianę opon dopiero planuje na zimę.

 

Czy to spalanie jest tylko wina oszukiwania licznika przez większe koła ? Jakie prawdziwe może być teraz spalanie względem tego jak palił średnio np 12l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr.puniszman

jesli masz gps`a ustaw swoj cel, zapisz ile masz do niego km, jak dojedziesz wyjdzie Ci np 50km a na liczniku bedzie Ci pokazywała 40 , wyliczasz z proporcji ile procentowo oszukuje Cie licznik

 

50km-100%

40km- x

X=400/50

x=20%

 

potem wiesz ile km musisz do licznika dodać aby wyszedł Ci prawdziwy przebieg, a i uwazaj na misiaków bo predkosciomierz też Ci zaniża:)

 

 

Pozdrawiam Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania