Skocz do zawartości

Przekręcony gwint wtryskiwacza


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Witam, dzis zaliczyłem regulacje wtrysków i pomiar kompresji u pompiarza bo zimny troche kulał. Wszystko ładnie pieknie, sprawdził, wyregulował poskładał. Pojechałem do domu i widze ze spod maski cos kapie... Okazało sie ze ropa, a ze byłem w swoim garazu to postanowiłem dokrecic sam (leciało miedzy głowica a wtryskiem) poczekałem az ostygnie no i dupa... przekrecony gwint Jak go wykreciłem to razem z gwintem (silnik ostygł)

 

Pytanie teraz co z tym fantem zrobic, zaznaczam ze NIE BEDE RUSZAŁ GŁOWICY, bo cisnienie jest super, metalowa uszczelka.

 

Myslałem nad tulejka (rozwiercic, nowy gwint -> tulejka -> w tulejke wtryskiwacz), tylko skad wytrzasnac takie cos, do benzyn mozna kupic wkładki lub sprezynki, ale tutaj to raczej odpada.

 

Jakies pomysły?

 

Pompiarz oczywiscie olał sprawe... raz na 5 lat oddaje auto w inne rece i musza popsuc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies pomysły?

jak dla mnie sprawa oczywista - reklamacja :evil: dziad spieprzył dziad niech naprawia. ja bym pojechał i oddał auto do naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłbym tak ( bo reklamacja pewnie odpada): poszedłbym do zaznajomionego warsztatu, poprosił o wytoczenie i nagwintowanie tulei o której piszesz... ja mam akurat taki warsztat pod ręka, ale i tak zawsze jakiś się znajdzie... Nie wiem jak wykonuje się takie prace w kwestii "jak odessać opiłki..."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
jak dla mnie sprawa oczywista - reklamacja

 

Dzowniłem i mówiłem jak sprawa wyglada to powiedział ze u niego było ok (pracował tylko na wolnych)

 

poprosił o wytoczenie i nagwintowanie tulei o której piszesz...

 

Z tym nie bede miał problemu, z opiłkami tez.

Problem w tym ze nie mam skad wziac frez czołowy i gwintownik pod to zeby zrobic nowy gwint w głowicy. :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezy też można na sztuki kupić

ostatnio widziałem w castoramie jak byłem po mate i żywice - full rozmiarów, różni producenci

aluminium jest miękkie więc nie musisz kupować żadnego STANLEY'a ani innego markowego, starczy badziew za kilka złotych

 

po 20 zeta na allegro, w marketach podobna cena - 20-50zł https://ssl.allegro.pl/item942809719_nowy_frez_do_metalu_bosch_fv_vat_frez_do_metalu.html

palcowe też widziałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Po małym rozeznaniu stwierdzam ze u mnie niczego nie ma :evil: nawet głupiego wiertła 26mm :shock:

Na pytanie o dostepnosc gwintownika M28, otrzymałem odpowiedz "mozemy zamówic o ile taki istnieje" :lol:

 

Znajomy ślusarz poratuje mnie tulejka, gwintownikiem M30 i wiertłem przerobionym na frez czołowy :mrgreen: Bedzie próba naprawy... mam tylko nadzieje ze nie przebije sie do płaszcza wodnego (M24---> M30 ) :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

No i sie udało

 

W sumie to bez problemów, pomimo tego ze to wtryskiwacz na pierwszym garze.

Jak skreciłem na sucho to sie trache sączyło wiec uzyłem tasmy teflonowej do uszczeniania gwintów i jest git.

 

W trakcie rozwiercania

http://img534.imageshack.us/i/p3130003.jpg/

 

A tu juz z wstawiona tulejka i poskrecane, odpowietrzone itd..

 

http://img96.imageshack.us/i/p3130009.jpg/

 

Kompresor zdał egzamin wysmienicie, wszystko było wydmuchiwane na zewnatrz

 

KOSZT 30zł

 

Jeszcze krótki filmik

 

http://img85.imageshack.us/i/p3130007.mp4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania