Skocz do zawartości

Brak ogrzewania - Opel Vectra A 1.6


Gość mario87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

W Oplu Vectrze A 1.6 w jednej chwili wysiadło ogrzewanie;/ Wcześniej chodziło jak się patrzy - grzało jak marzenie. W czasie jazdy z włączoną dmuchawą i ogrzewaniem przestało nagle grzać:( Nadmienię iż kilka miesięcy temu została wymieniona chłodnica a wcześniej kompletny rozrząd z pompą i termostatem. Płynu trochę ubywa ale nie widać żadnych wycieków z pod maski ani z okolic nagrzewnicy. Co do uszczelki pod głowicą po prostu kwalifikuje się ona do wymiany głównie ze względu na wycieki z pod niej oleju. Bardzo możliwe że też przez nią ubywa płyn;/ Dziwi mnie jednak że ogrzewanie mogło tak w jednej chwili wysiąść. Samochód normalnie utrzymuje temperaturę i się wychładza. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem??

Z góry dziękuję i POZDRAWIAM:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w sterowaniu ogrzewaniem, musisz rozebrać panel sterowania i zobaczyć czy tam wszystko jest na miejscu, nie pamiętam teraz czy w Twoim samochodzie jest mechaniczne otwieranie klapy czy podciśnieniowe ale jedno jest pewne albo linka spadła albo wyskoczył wężyk ze sterowania innej przyczyny raczej nie widzę możesz jeszcze kontrolnie ręką sprawdzić czy oba węże doprowadzające płyn do nagrzewnicy są ciepłe jeśłi tak to problem jest tak jak wcześniej pisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy są sterowane linkami - może rzeczywiście się coś rozpięło bo niedawno wstawiałem nową żarówkę od oświetlenia panelu wentylacji i musiałem rozpiąć te cięgna;/ Sprawdzę jeszcze te węże od cieczy i zobaczymy:) Dziękuję:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania