Skocz do zawartości

Nissan 100nx nie odpala


Gość Piotras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu mialem małe małe zwarcie na kablach, i stopil sie doszczetnie malutki przekaznik.Przekaznik, a wlasciwie kostka ciagnela sygnal z obrotomierza(znajduje sie pod maska przy podszybiu-do wgladu zdjecie jakby ktoś chcial) Po wymianie przekaznika(kostki) na uzywany ze szrotu samochod mial nastepujacy problem: Jezdzil, ale dusil sie przy gwaltownym dodaniu gazu zarowno na bezynie jak i na gazie, przy spokojnej jezdzie, jezdzil. Nie jestem pewny czy to wina tego przekaznika, ale tak czy inaczej przed zwarciem samochod jezdzil bez problemow. Po jakims czasie samochod przestal odpalac. Przy probie odpalenia go, zalewa dwie swiece, 3 i 4(numeracja tak jak w kopułce) a w garach stoi kaluza paliwa. Iskra jest, swiece zmieniane, kopulka nowa. Caly uklad paliwowy tez sprawdzony.Probowalem Rowniez odpalic go na zaciag na gazie, i odpalil, ale po dodaniu gazu odrazu zdychal. Moze to czujnik halla? Niestety nie posiadam oscyloskopu zeby go sprawdzic. Silnik to 1.6 16v na gazniku. Dzieki za wszelka pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocznij od kontroli ciśnienia w cylindrach, nie podoba mi się to że zalewa 3 i 4 cylinder przypuszczalnie możesz mieć wydmuchaną uszczelkę pod głowicą między tymi cylindrami ale kontrola ciśnienia to pokaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z tym czujnikiem,(gdy jest uszkodzony nie zapali ,żeby nie wien co).Coś mi tu nie pasuje z tym gaznikiem,zobacz jak jest sterowana druga gardziel

skoro dławi się przy wcisnięciu "gazu" może zalewać i tak wracamy do zwarcia.

Skoro przekaznik ten zasilany był od obrotomierza i teraz nie działa poprawnie to sterownik dawkuje paliwo nie tak jak trzeba,czy tam napewno jest gaznik a nie wtrysk jednopunktowy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaznik został rozkrecany i sprawdzony, wszystkie przewody podcisnieniowe rowniez. To jest gaznik, tylko ze to jest gaźnik elektronicznie sterowany. No i gdyby to moglabyc wina gaznika to chyba powinien jezdzic na gazie ? :) Mnie sie bardziej wydaje ze to moze byc wina iskry, wprawdzie jest ale moze byc za slaba? Albo moze byc w niewlasciwym momencie. Silniczek jest na łancuchu, takze napewno nie przeskoczył łancuch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania