Skocz do zawartości

Naprawa nadkola


Gość michał12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michał12

Witam.

Słuchajcie mam mały problem z nadkolem tylnim w Fordzie Fieście.

Mianowicie pojawia się korozja, ale na szczęście blacha jeszcze zdrowa.

Kupiłem Podkład, lakier, kolor i dla bezpieczeństwa szpachlę.

Sprzedawca dał mi jeszcze cortanin że niby nie zaszkodzi tym liznąć-tyle, że nie wytłumaczył jak tego użyć a instrukcji też nie mam bo przelał mi z dużego opakowania.

 

Czytałem wiele postów, ale jest wiele opinii jak się z nim obchodzić. jedni mówią żeby go po dobie zeszlifować, inni ścierają benzyną, a inni pozostawiają to.

Jak to w końcu jest?

Możecie mi troszkę doradzić jak się do tego dobrze zabrać?

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi troszkę doradzić jak się do tego dobrze zabrać?

Owszem, możemy:

 

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

http://forum.samnaprawiam.com/nadwozie-samodzielne-malowanie-szpachlowanie-klepanie-vt153.htm

 

Szanuj pracę innych, okej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michał12

faq świetne, tylko mi bardziej chodzi o ten crtanin-jak go użyć, i czy czasem sobie go nie odpuścić, żeby nie zrobić gożej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michał12

Tak wszystko rozumiem tylko czy jak pociągnę tym cortaninem 2 razy i odczekam potrzebny czas to potem kładąc podkład(akrylowy akurat mam) muszę ten cortanit zmyć czy szlifować lub matować czy mogę na niego bezpośrednio dać ten podkład???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu upierasz się na Cortanin?

To środek wynaleziony w czasach Syreny 105. Obecnie produkowany podkład antykorozyjny Novol PE+ na przykład bije go na łeb.

Powierzchnie po Cortaninie należy zmatować standardowo, odtłuścić i malować podkładem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michał12

Ponieważ taki akurat mam:(

Czyli robię tym czekam 24 godz, potem papier i jazda?

na to podkład, szpachla kolor i lakier:)

Dzięki wielkie:)

 

[ Dodano: 2011-04-09, 21:23 ]

Zapomniałem.

Zrobiłem próbkę i ten środek po ok 9 godz wciąż jest lekko klejący?czy trzeba czekać aż przestanie się kleići dopiero działać czy nie czy niekoniecznie??

 

[ Dodano: 2011-04-10, 09:21 ]

Witam minęła doba i cortanin wciąż się klei czy to normalne?można na taki malować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się klei, to nie maluj tego tylko zmyj rozpuszczalnikiem,"cortanin" to odrdzewiacz

przereaguje ze rdzą, a resztę trzeba usunąć,potem podkład i reszta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania