Skocz do zawartości

Czym wyczyścic wytyskiwacz + pare pytań


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobotę będę czyścił przepustnice w punto jest to 1pkt wtrysk...czym wyczyścić wtryskiwacz ? moczyłem go już w carbon&clear w kieliszku i osad się pojawiał... czyszczę go ponownie bo chyba od nastu lat filtr paliwa nie był wymieniany...Przepustnice będę mył benzyna.

 

Mam kilka pytań:

 

1.Jak sprawdzić prawidłowo działający silniczek krokowy.

 

2.Jak sprawdzić czujnik położenia wału.

 

3.Jak sprawdzić cewki.

 

4.Jak sprawdzić prawidłowe podawanie pompy paliwa.

 

5.Jaki pobór prądu powinien być na postoju w aucie? I jak sprawdzić miernikiem?

 

6.Czym zastąpić uszczelkę pomiędzy przepustnicą...czy blaszka np z puszki i sylikon będzie dobrym wyjściem?

 

 

Do dyspozycji mam miernik... Nie posiadam specjalnych narzędzi wiec liczę o domowe rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału powinien mieć rezystancję ok: 680-850 omów.

cewka zapłonowa na zasilaniu: ok:kilkunastu omów, na wyjsciu kilkanaście kiloomów.

Pod obudowę przepustnicy dorób uszczelkę z kartonu po pudełku od butów.

Na pompę paliwa są dwa sposoby:

1. sprawdż ciśmienie manometrem powinno wynosić min. 1 bar

2. podłącz na "krótko" i zmierz wydajność w l/min. powinno być min: 150cm3/10sekund.

Tam raczej nie ma silniczka krokowego tylko zwykły silnik el. z przekładnią ,więc podłącz mu zasilanie i jak działa w obie strony - to dobry.

Pobór prądu na postoju nie powinien przekraczać 60mA.

Podłącz amperomierz (multimetr) między jedną z klem a akumulator.

Powodzenia. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda

 

Wielkie dzięki masz piwko.

piwo.png

 

[ Dodano: 2011-04-06, 18:49 ]

Jeszcze pytanko czym wymyć sam wtryskiwacz (benzyna,rozpuszczalniki jakieś ?) Potrzebuje też wszystkie styki przeczyścić kiedyś był taki preparat coś jak WD40 ale typowo do styków ,taki "penetrator"..Jakieś nazwy zna ktoś by był tani i dostępny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 się nie nadaje,( to środek smarny,daje skutek odwrotny od zamierzonego)polecam preparat :kontact", jest świetny za 8zł.

Może wystarczy kupić płyn firmy STP do układów paliwowych,po wlaniu do baku sam wszystko wyczyści.

Tak wogóle to wtryskiwacze czyści się ultradzwiekowo,ale to kłopot ,bo trzeba to zlecić firmie.

 

Dobre piwko.... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda

 

Właśnie wiem WD 40 się nie nadaje gdzie ten "kontakt" można dostać? w marketach maja coś takiego bo pracuje teraz do 18 a sklepy już wtedy pozamykane :(

 

 

Ostatnio moczyłem go w kieliszku z benzyna załączając go na krótko co chwila i osad się pojawiał na dnie... Do baku wlałem już stp troszkę poprawa była ale wiadomo jak samemu nie wyczyścisz to żaden płyn tego nie zrobi sam.... Dodam ze auto straszeni kuleje na PB i jazda na Pb prawie jest nie możliwa...

 

 

 

Sprawdziłem 2 cewki które kupiłem kiedyś na jednej jest na wtyku 000.9Ώ na kable 07.61 kΏ

W drugiej pokazuje 0 na kablach....

....

 

i pytanie z innej beczki, czy niski poziom płynu hamulcowego może mieć wpływ na obroty silnika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu chamulcowego nie ma absolutnie żadnego związku.

Preparatu "kontakt" szukaj w sklepach elektrycznych/elektronicznych.

Niektóre cewki zapłonowe współczesnie produkowane tak mają (ok.0 na pierwotnym, i

ok.8/10 kohm na wtórnym),grunt by dawała wysokie napięcie-po załączaniu np. prostownikiem.

A z tym wtryskiwaczem,spróbuj sprężonego powietrza,rozbierz ile sie da,on ma w środku

filtr siatkowy i na nim są te osady.

I jeszcze uwaga ! wtryskiwacz pracuje pod niskim napięciem 3 V ,także nie podłaczaj

absolutnie go pod prostownik - bo go stracisz.

Napisałeś ,że kuleje,skoro tak pomież cisnienie sprężania w cylindrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniego czyszczenia dawałem mu 12 z akumulatora i zaskakiwał... Ciśnienia nie sprawdzałem jeszcze...

 

[ Dodano: 2011-04-07, 21:49 ]

Auto odpala na dotyk... ładnie odpala i szybko wiec kompresja chyba jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że ładnie zapala i na dotyk nic nie znaczy (uwież mi ;-) ),wykręć świece i podłącz

ciśnieniomierz.

Przy nierównym/zaniżonym ciśnieniu silnik bedzie się bujał/kolebał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania