Skocz do zawartości

Podłączenie lusterka fotochromatycznego VB


Gość szymi870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymi870

Witam, zakupiłem sobie takie lustereczko : http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-fotochrom-opel-astra-iii-h-i1516273982.html

 

i teraz mam mały problem z kostki w lusterku wychodzą kable w kolorach :

 

czarny , czerwony , szary i biały z czarnym paskiem

 

czarny = masa ????

czerwony = stały plus ????

 

 

niby wystarczy podłączyć plus i minus z np lampki oświetlenia wewnętrznego i lusterko powinno się ściemniać , ale czy w VB można wziąć skądś sygnał ,żeby rozjaśniało się przy włączeniu wstecznego ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam schematu a eksperyment może być kosztowny, co do podłączenia to napewno plus i minus a pozostałe kable to mogą być do wyłącznika świateł cofania, jeśli nic nie znajdziesz spróbuje coś załatwić w ASO Ople

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

na VKP jest to opisane tak :

 

 

 

 

 

" Aby lusterko miało pełną funkcjonalność konieczne jest podłączenie trzech przewodów do odpowiednich pinów w złączu lusterka:

 

1. Zasilanie +12V (obecne po przekręceniu kluczyka)

2. Masa

3. Sterowanie aby działało wymagana jest aktywacja funkcji ściemnianego lusterka poprzez TECH 2.

4. Nieużywane.

 

 

 

Podłączenie tylko zasilania i masy wystarczy do tego aby lusterko automatycznie się ściemniało oraz aby zabłysła diodka w kolorze bursztynowym, która oświetli ładnie konsolę środkową i chromowaną gałkę zmiany biegów.

Natomiast jeśli chcemy aby lusterko mimo tego że jest ściemnione rozjaśniło się przy wrzuceniu wstecznego biegu albo przy otwarciu drzwi, musimy podłączyć przewód sterujący do tylnej centralki elektrycznej znajdującej się w lewym boku bagażnika pod tapicerką. "

 

 

 

 

 

ale nie pasuje mi to ,że plus jest na czarnym przewodzie a czerwony to masa :-?lusterkowtykoh9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory czerwony to ( + ) czarny ( - ) ,tak rozsądek podpowiada ,ale aby mieć 100% pewności można spróbować

rozebrać to lusterko, jednaże by działało w pełni ,koniecznie trzeba zaprogramować

centralkę sterownika wnetrza nadwozia,no i dopasować jakąś rozsądną wtyczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania