Skocz do zawartości

Saab 900 2.3 b- woda gotuje sie w zbiorniczku


Gość baileathacliath

Rekomendowane odpowiedzi

Gość baileathacliath

Witam, mam problem z układem chłodzenia w Saabie 900 2.3 beznyna. Mianowicie, woda gotuje sie w zbiorniczku wyrównującym. Wskaźnik temp pokazuje ze temp wody jest w normi ( połowa skali ), wentylator sie nie włącza. Sprawdziłem bezpieczniki od wentylatora i sa OK, podpinałem na krótko, wentylator działa. Wyjąłem pompę wodną, wygląda na OK, założyłem nowy termostat, dalej to samo. Sam juz nie wiem co może być źle. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co jest nie tak, z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Polecam korzystanie z wyszukiwarki i czytanie forum. Mamy to szeroko omówione.

 

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-diesel-uszkodzona-uszczelka-glowicy-vt41.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baileathacliath

Ale to nie sa symptomy uszczelki. w zbiorniczku nie ma śladu oleju, nie czuć zapachu spalin. Wykluczam uszczelke pod głowicą. Na mój gust jest jakiś problem z układem chłodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baileathacliath

Auto stalo całą zimę nie używane ( cabrio ). Przez ten okres nie bylo płynu chłodzenia w układzie. W jaki sposób mogła poleciec uszczelka ? Może układ jest zapowietrzony, ale wszystkie przewody sa cieple, z nagrzewnicy tez leci cieple powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie czy płyn chłodzący :gotuje się czy tylko bulgoce ?- bo to duża różnica,

dodatkowo sprawdż czy nie tworzy się nadmierne cisnienie w zbiorniczku.

Jak się gotuje to jest problem z przegrzewaniem a jak tylko bulgoce i cisnienie jest za duże

to jak nic uszczelka pod głowicą do wymiany jak pisał ArKos.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baileathacliath

Płyn gotuje sie w zbiorniczku, przewody sa miękkie wiec nie ma za duzego cisnienia. Najdziwniejsze jest to ze, wskazówka tem dochodzi do polowy i zatrzymuje sie. Silnik pochodzi jeszcze kilka minut, wskazówka dalej stoi na połowie a w zbiorniczku płyn zaczyna sie gotowac. Z tego co juz sie dowiedziałem czujnik który jest przy termostacie odpowiedzialny jest za wskazania temp plynu, dodatkowo wysyła sygnał do ECU kiedy ma właczyc wentylator. Zastanawiam się czy to wlaśnie ten czujnik nie padł i wskazuje błędną ( za niską ) temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik który jest przy termostacie odpowiedzialny jest za wskazania temp plynu, dodatkowo wysyła sygnał do ECU kiedy ma właczyc wentylator.

Ciekawe stwierdzenie. Z tego co mi wiadomo, to czujniki temperatury są 2 - jeden podaje informację na zegary a drugi do ECU. Wentylatorem steruje trzeci, umieszczony w chłodnicy. No ale mogę się mylić, w końcu Saab wykorzystuje płyty podłogowe Opla, silniki, skrzynie...

 

A tak serio:

 

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-plynu-opel-saab-peugeot-toyot-i1484599310.html

Czujnik temperatury - opel saab, umieszczany w głowicy, podaje informację do ECU

 

Inny czujnik podaje na zegary (1-pinowy). Z oplem różnią się wtyczkami w niektórych modelach i zamienniki mogą mieć przejściówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baileathacliath
Wentylatorem steruje trzeci, umieszczony w chłodnicy. No ale mogę się mylić

W chłodnicy nie ma czujnika

Czujnik temperatury - opel saab, umieszczany w głowicy, podaje informację do ECU

Tak, to jest ten czujnik, który jest przy termostacie, po jego odłączeniu wskazówka temp spada do zera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania