Skocz do zawartości

Zbyt wysoki stan oleju na bagnecie po wymianie rozrządu


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W weekend w mojej Corsie C 1.3 CDTI (Z13DT) wymieniany był rozrząd. Wszystko ładnie pięknie poszło bez żadnych komplikacji. W trakcie wymiany zlany został od razu stary olej i płyn chłodniczy. Zalany został na nowo świeżym płynem chłodniczym i olejem 5W40 (wcześniej 10W40). Weszło może z jakieś 3,2 litra oleju i jak się okazało później na bagnecie było to za dużo. Następnego dnia zostało odciągnięte przez rurkę, w której umieszczony jest bagnet z 5 takich sporych strzykawek oleju - myślę że to z 400ml tam wyszło. Samochód odstał do dzisiaj rana, sprawdzając bagnet (oczywiście najpierw go dobrze wytarłem i wsadziłem ponownie) wygląda jakby tego oleju było około 5cm ponad stan :crazy:

Nie wiem już co jest, czy dalej spuszczać aż nie pokaże się dobry stan czy o co tu chodzi... Niby zawsze tyle oleju wchodziło przy wymianie a tu nagle takie klocki. W razie czego ponad 1,5 litra oleju ciągle mi zostało bo kupiłem bańkę 5 litrów więc jak za dużo odciągnę to mogę dolać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość oleju jaką podałeś to jest ilość wlewanego oleju wraz z nowym filtrem ale pod warunkiem że silnik jest w środku suchy, a nigdy wszystkiego nie wylejesz zawsze coś tam w kanałach zostanie, wyssij olej i doprowadź do prawidłowego stanu gdyż zbyt duża ilość oleju jest groźniejsza niż jak oleju jest za mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

mialem to samo kilka razy.

 

Oleju jest poprostu za duzo, odessij i obserwuj czy trzyma stan.

Jesli wczesniej bylo ok to teraz tez bedzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odessałem w sumie około pół litra :P

Aż wstyd się przyznać że tak przelane ale cóż :P

Teraz jak wsadzam bagnet i wyjmę to z jednej strony bagnetu jest około 2mm do MAXa, a z drugiej strony bagnetu jest mokry sporo wyżej ale to pewnie wina tego że co rusz wyjmowałem i wkładałem bagnet i jedna ścianka rurki się utytłała w oleju ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Aż wstyd się przyznać że tak przelane ale cóż

 

Żaden wstyd :-P Każdemu może sie zdarzyć.

 

Teraz tylko obserwuj stan, sprawdz za kilka dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania