Skocz do zawartości

dziwne objawy pracy na gazie astra f


Gość stawpol2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stawpol2

jak w temacie.regenerowałem parownik jakieś 2000 km temu (parownik asterik) po tej regeneracji byłem na regulacji i jak się rozgrzeje to auto zaczyna jakby gasnąć obroty około 500-600 jak dodam gazu to jest wmiarę ok,nastepnie znowu jak jade i wyrzucę na luz to znowu to samo czyli ma cheć zgasnąć.

 

p.s. czy to może być wina krokowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

a jakie są objawy niewłaściwej pracy silniczka krokowego?

regulacje przeprowadzał mi gazownik zaraz po regeneracji ,podpinał do laptopa i stwierdził że:

sonda ok

silniczek krokowy ok (oczywiście ten od gazu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są objawy niewłaściwej pracy silniczka krokowego

 

Właśnie takie jak opisałeś puki silnik nie jest rozgrzany parownik podaje gaz w innym stopniu niż normalnie silnik krokowy w instalacji LPG dodaje lub odejmuje ilość gazu do miksera w zależności od potrzeby o jakiej sonda lambda informuje sterownik, jak silnik krokowy się zawiesi to może występować taki efekt jak u Ciebie. możesz na próbę zamienić ten regulator na ręczny jak to kiedyś montowali z taką śrubą i zobaczysz jak samochód pojedzie, albo skocz do innego gazownika, wiesz na czym polega regulacja laptopem instalacji gazowych w warsztatach, podpina odpalasz silnik a spec gazownik naciska ikonkę auto adopcji, gdzie tu jest mowa o regulacji ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

wyczyściłem dziś krokowca , trzpień troche ciężko chodził ledwo go ręką mogłem wyciągnąć czy to jest objaw że jest do wymiany??? :-(:-(:-(:-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzpień troche ciężko chodził ledwo go ręką mogłem wyciągnąć czy to jest objaw że jest do wymiany ???

 

Trzpień chodzi tak ciężko, ale myślę że tu bez podmiany się nie obejdzie, skoro sterownik wykrył błąd to musi być usterka elektryczna w samym silniku lub w okablowaniu, kurde przejechał byś się do diagnosty z prawdziwego zdarzenia to Ci odczyta nie tylko błędy ale i powie co jest przyczyną błędu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania