Skocz do zawartości

Pali sie kontrolka samochodu z kluczykiem+Lampka Elektronika


Gość Nemezis27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nemezis27

Problem pojawił się po ok 1 dniu od informacji ze lewa lampka uległa uszkodzeniu,taka informacje pokazał komputer.Przy odpaleniu pali się samochód z kluczykiem a następnie gaśnie na jakiś czas i zapala się ponownie.Po 2 dniach pojawiła się lampka wskazująca na usterkę elektroniki?Pali się cały czas i nie gaśnie.Wymieniałem żarówki na halogeny czy to może być przyczyną?Czytałem ze vectra C ma bardzo czujny CIM?

Dane auta-

Vauxhal Vectra 1.9 CDTI 150KM,2005 rok,Przebieg 160.000km

Żadnych modyfikacji

Wszystkie wymiany filtrów zrobione 5 miesięcy temu plus rozrząd.

Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemezis27

Na komputerze wykazało EGR i zły odczyt z sondy lambdy,skasowno błedy ale dalej wyskakuja?

 

[ Dodano: 2011-03-14, 23:58 ]

Śilnik odpala bez problemu,żadnych spadków mocy nic takiego nie występuje działa bez zażutów,czy powodem tego możę być inne paliwo lub to że użyty został płyn do czyszczenia systemu paliwowego i całego układu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo skasowanie błędów nie pomoże... EGR trzeba przeczyścić a sonde pobadać miernikiem.

Skasowałeś blędy ale one i tak mogę powrócić bo usterka nie została naprawiona.

 

Co do paliwa to miałem taki przypadek że zatankowałem na InterMarche i miałem choinkę na desce rozdzielczej ale po zatankowaniu na BP do pełna wszystko minęło. Wątpie żeby od środka czyszczącego bo ja stosuje i nic się nie dzieje, chyba że kupiłeś jakiś za 5zł No Name.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania