Skocz do zawartości

brak wstecznego biegu w oplu fronterze skrzynia automatyczna


Gość zlommark

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zlommark

Jestem nowy na forum jeśli popełnię jakąś gafę to proszę o wyrozumiałość

Posiadam Opla Fronterę 3.2 benzyna z automatyczną skrzynią biegów jeździłem

Było wszystko porządku wsteczny był słabszy ale dawał radę któregoś dnia zaparkowałem ,Auto

Włączyłem wsteczny i lipa .Nie ma go wcale ,dowiadywałem się gdzie można kupić części tylko potrzebowałbym jakiś schemat jak ją rozłożyć i poskładać ewentualnie jak sobie z tym poradzić

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei...

Kiedy był wymieniany olej?

Niejednokrotnie takie problemy robi brudny olej. Jest jednak ryzyko, że jeśli nie był wymieniany zbyt długo, to skrzynia może ześwirować całkowicie.

Druga sprawa: czy poziom oleju ne jest zaniżony?

Sprawdź stan na pracującym silniku.

Rzecz trzecia: skrzynia wchodzi w tryb awaryjny?

Rzecz czwarta: selekcjoner biegów na skrzyni (pozycjoner) lubi płatać figle - zły styk i sterownik skrzyni nie otworzy elektrozaworu, bo nie wiie, że R jest wrzucone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlommark

1, Z góry dziękuję za informacje olej wymieniłem zaraz jak to się stało w punkcie wymiany oleju

Sprawdzę dzisiaj jeszcze raz

2, Tryb awaryjny zaświecił się tylko raz jak ustawiłem pozycjoner na R i przygazowałem

3, pozycjoner chyba dobrze działa zapala się światło wstecznego biegu i na początku

Troszkę jakby ciągną . Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-03-15, 18:38 ]

Witam, olej w skrzyni jest ok. pozycjoner taż , tryb awaryjny tylko przy gazowaniu .

Chyba będzie trzeba wyciągać skrzynkę ,i tu pytanie jaki program serwisowy użyć do demontażu

Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania