Skocz do zawartości

"Mulenie" do 2500


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

Od pewnego czasu mam taka przypałość w mojej Viki B X20XEV PB+LPG bez różnicy czy zimny czy ciepły silnik na benzynie muli silnik poniżej 2500 obrotów, powyżej jest oki, poniżej niekeidy szarpie kilka razy zgasł... na lpg po przełaczeniu z benzyny jest oki.

 

Check nie świeci, nowe świece i przewody NGK, nowy filtr powietrza, EGR i krokowy przeczyszczone, przepustnica tez, węże odmy także. Filtr paliwa wymieniony a dalej jak muliło tak muli... czyli wciskam gaz zeby przyśpieszyć... jest jakby dziura czyli auto nie jedzie i powoli przyśpiesza (czuć dopiero od 2000 tys ze coś sie dzieje) normalnie wiem ze ten silnik ciagnie dopiero od 3 tys ale do tych 3 tys nie było problemu... a teraz jest :(

 

P.S lewe powietrze też wykluczam bo posprawdzałem cały dolot, poskrecałem/podokrecałem i dalej lipa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomoże. Zrób doświadczenie: jeździj cały dzień TYLKO na benzynie. Po 30-40km powinien się zacząć opamiętywać i zacząć jeździć jak należy. Jeśli tak będzie, to 100% gaz do regulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

W sobote jade do Szwagra do Sycowa... 70 km w jedna manie... to zatankuje jakiejś "VERVY" i pogonie go po trasie :) moze wtedy sie opamieta :mrgreen: ale do gaziarzy tak czy siak tez musze wiec podjade ;)

 

[ Dodano: 2011-03-10, 15:39 ]

Dzisiaj zatankowałem PB i przegoniłem Viki, w sumie ok 30 kilometórw... średnia predkośc ok 120 km (wiem wiem ale chciałem przegonić ja) i dalej muli.... z gazownikami jestem ugadany na poniedziałekzobaczymy jak w sobote wróce czy coś po dłuższym dystansie na PB sie poprawi ;)

 

[ Dodano: 2011-03-16, 17:38 ]

Auto przegonione, gaz wyregulowany a na PB dalej muli, kurde juz sam nie wiem co jest...

 

Podłaczyłem dzisiaj sie pod kompa i nic, wszystkie czujniki sprawne, zero błedów.... a dalej muli.... :-|

 

[ Dodano: 2011-04-14, 11:43 ]

No i panowie nadal muli ale tylko na zimnym teraz.... Myśle ze moze być uwalony czujnik od kompa?? i za niska badz za wysoka temp podaje i zalewa go ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale kurde nie wywala nic, zero błedów podłaczone pod kompa i nic... :roll: w sob podmienie przepływke...

 

[ Dodano: 2011-04-14, 12:53 ]

w sob pokusze sie o wyczyszczenie "dogłebne" przepustnicy w sumie czysciłem ja ale raz jeszcze niezaszkodzi jej... ;)

 

[ Dodano: 2011-05-07, 10:58 ]

:P no i okazało sie ze jedna ze świec NGK sie wysrała :/ cała czarna podmieniłem na "stara" i smiga 8-) a na swiecach nowych zrobiłem ok 15 tys... trzy pozostałe tez takie sobie lekko okopcone :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania