Skocz do zawartości

PROBLEM W SKRZYNI- NIE DZIAŁA PRĘDKOŚCIOMIERZ


Gość slikker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim VW Golfie MK3 1.8 90KM ABS od dłuższego czasu nie działa prędkościomierz oraz licznik kilometrów. Piszę w tym temacie, ponieważ moim podejrzeniem jest usterka w skrzyni biegów.

Zegary sprawdzone- działają

Czujnik prędkości (skrzyni biegów) wymieniony na nowy, sprawdzany ręcznie (po wyjęciu ze skrzyni, napędzając ręką)- działa, prędkościomierz wskazywał prędkość.

Podczas jazdy nie działa, zdarza się tylko czasem, że zacznie działać na chwilę, wcześniej to było przy nagrzanym silniku, ostatnio przy około 70 stopniach.

Chciałbym prosić o jakąś poradę zanim pojadę do warsztatu.

Dodam też, że biegi wchodzą dość ciężko, także po wymianie oleju w skrzyni (na 80W90).

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Sam napęd impulsatora da sie napewno wymienic, bo wglada na to ze obroty z mechanzmu róznicowego nie sa przekazywane na impulsator - wiec skrzyni nie trzeba zmieniac.

 

Co do biegów to na poczatek regulacja, tylko trzeba pamietac ze biegi na zimnej skrzyni przełaczaja sie troszke ciezej niz na ciepłej skrzyni i to jest normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

 

z biegami masz racje, jest ciężej je wbijać na zimnej skrzyni, ale na ciepłej też jest moim zdaniem za ciężko

 

impulsator to to, co ja nazywałem czujnikiem prędkości?

jeżeli tak, to, czemu uważasz, że w nowym coś miałoby być nie tak?

pozdr

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
ale na ciepłej też jest moim zdaniem za ciężko

 

Wszystkimi biegami czy tylko poszczególnymi np 1 i 2?

 

impulsator to to, co ja nazywałem czujnikiem prędkości?

 

Dokładnie, impulsator bo zmienia ruch obrotowy na impulsy elektryczne, ale czujnik predkosci to tez poprawna nazwa

 

jeżeli tak, to, czemu uważasz, że w nowym coś miałoby być nie tak?

 

Kupiłes całosc z zebatka czy tylko sam czujnik? Jesli sam czujnik to cos nie tak jest z przeniesieniem napedu na czujnik - czyli platikowa zebatka na która nakreca sie czujnik.

 

Jesli kupiłes całosc to jest zle zamontowane.

 

Poza plastikowa zebatka nic innego nie moglo sie popsuc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sory nie umiem cytować)

 

co do biegów, wszystkie wchodzą ciężko, ale nie zawsze,

czasem się zadrzy bez problemu,

inaczej niż wszystkie wchodzi piątka, nie cały ruch 'ku wrzuceniu biegu' idzie ciężko,

w przypadku innych biegów jest coś takiego jakby blokada, przez którą trzeba przejść i potem wskakuje,

przy piątce nie czuję jakby bieg wskakiwał- ale widze to po obrotach

 

impulsator kupiłem kompletny- z zębatką, fabrycznie nowy,

w takim razie, wnioskując z tego, co mówisz, muszę go zareklamować,

tylko nie wiem jak to możliwe, że ta zębatka jest popsuta

 

pozdrawiam

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik zamawiał, sprawdzaliśmy razem numery, są zgodne ze starym impulsatorem, więc raczej taki, jak powinien być :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Jak całosc była nowa to raczej watpliwe zeby było niesprawne.

 

Jesli kupiłes po numerach to musi byc to samo.

 

Skoro impulsator z zebatka nowy i w rekach działa, to jedyne co moze byc nie tak to montaz. W skrzyni napewno bedzie cos (wypust, otwór) do podtrzymania zebatki zeby sie obracała a nie uciekała na boki, moze mechanik nie trafił w to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sprawdzić, czy impulsator jest poprawnie zamontowany, ale nie moglem go wykręcić, nie wiem czy nie uszkodziłem śruby. To dziwne bo wczesniej nie miałem z tym problemu. Jednak prędkościomierz zaczął sam działac. przejechałem tylko kilka kilometrów więc nie wiem czy na stałe, ale jestem w dobrej myśli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania