Skocz do zawartości

LPG


Gość grabus-yo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grabus-yo

Witam, od jakiegoś czasu słyszę stuki na tyłach samochodu, na początku myślałem że to coś w zawieszeniu ale stukało nawet gdy samochód stał w miejscu na światłach. teraz już wiem ze ma to związek z LPG , te stuki to najprawdopodobniej dochodzą ze zbiornika albo jego okolic, nie wiem co to może byc??? jaka jest tego przyczyna ??? proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie odkręciło się mocowanie zbiornika, może pokrywa się poluzowała lub jakiś przewód stuka o karoserię. Więcej nic tam nie może być, no chyba że w samym zbiorniku coś się stało np poluzował się pływak ale to raczej nie możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grabus-yo

ok , sprawdzę wszystko , dzięki za szybką odpowiedz pozdrawiam :-)

 

[ Dodano: 2011-02-21, 11:17 ]

sprawdziłem butle, pokrywę , przewody i nic tam nie lata, dzisiaj jechałem na przegląd i stałem 10 min na wyłączonym silniku i znowu coś stukło , sam już nie wiem czy to ma zwiazek Z LPG , może to z tłumika coś stuka , on już właściwie nadaje sie do wymiany ... wszystko to jest dziwne bo odgłos tego stukania to tak jak by zaciągnąc hamulec ręczny i ruszyć , słychac wtedy jak ręczny puszcza i jest taki stuk....nie wiem co o tym myslec.... jak macie pomysł to piszcie pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak wymienialem zbiornik gazowy po2 miesiacach zaczelo pukac jak bylo gazu na rezerwie i jak zatankowalem do pelna 1dzien potem spokoj,juz sie przyzwyczailem kiedys wypale gas i podjade by ustawil plywak ale jak to bywa nigdy nie mam czasu,butla nowa a plywak zle zalozyl i tyle ,zatankowany do pelna plywa sobie i puka w scianke butli i jak jest pusty tez sprawdz w ten sposob :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grabus-yo

no to chyba będzie ten pływak bo nic innego nie może stukać he he :-) ale powiedz mi czy może on stukać nawet gdy auto już nie chodzi powiedzmy 5 min ??? bo tak mi sie działo jak i również podczas jazdy , dziwne to wszystko ale baniak chyba nie wybuchnie ???:-) pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dziwne?jaki zbiornik gazu standardowy?otwoz bagaznik zawies sie na jego krawedzi i bujnij gora dol jak bys sprawdzal amorki z tylu tak po chlopsku przy pelnym lub prawie bedzie pukac ale piszesz ,ze jak nie pracuje ?nasuwaja sie 3 odpowiedzi albo pykasz panienke albo plyniesz promem albo?nie wiem moze zawor musisz przystawic ucho przez szmate bo mrozy do konca lutego,nie ma tam urzadzen mechanizmow :-o jesli nie w butli bo nie jezdzi moze zawieszenie amortyzator jakas tuleja g-m a jak bebny moze sprezyna zauwaz czy jak wsidasz czy wysiadasz jesli masz odglos z tylu fury to dziwne ale jest mroz to tez moze amorek,co do butli to opusc oparcia z tylnej[kanapy]wylacz silnik bedzie wyrazniej najpierw trzeba sie zorientowac czy w samoochodzie czy na zewnatrz :-|

 

[ Dodano: 2011-02-23, 12:07 ]

a jeszcz zostala klapa bagaznika moz cos obcierac i sa tam tez silowniki albo wyluzuj i odepnij z haka h. ten camping po co go targasz :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grabus-yo

ja obstawiam zawór albo pływak w butli, amory sprawdzałem juz jakis czas temu, w poniedziałek miałem przeglad i z zawieszeniem wszystko ok, w piatek jade sprawdzic gaz, wyciagłem wykładzine z bagażnika i teraz słychac te pukanie wyrazniej , tak jak by młotkiem gumowym uderzyć w butle gazu, a butla jest w miejscu koła czyli okrągła,

 

[ Dodano: 2011-02-24, 11:29 ]

witam dziś juz wiem ze pływak w butli obija sie o ścianki , a te stukanie dochodzi z zaworu , nie wiem tylko co mu jest a pewnie ma jakieś zawiasy :-) czasem walnie mocniej a po chwili juz lżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no tak plywak + zawor,plywak jest mocowany na zaworze od wewnatrz nie rozni sie od paliwowego,jednym koncem puka w scianke i zapiera z drugiej cos trze bo ramie plywaka krzywo ustawione i tyle ,trzyma sie pewnie bo do konca plywak sie nie wysunal,tak to plywal by sobie i pukal caly czas,wysmigaj paliwo lpg i gazownik ci ustawi nie rob sam [sa plaby]moim zdaniem 20-30 zl i pewnie koniec historii ale odpisz mi sie zdazylo,tobie innych moze nakierowac. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grabus-yo
:lol: problem sie rozwiązał po wizycie u gazownika :-D pływak sobie pływa w butli ale to nie problem i może tak sobie być a co do problemu strzelania w butli , który mi nie dawał spokoju to poprostu blacha pod zbiornikiem w miejscu kola , wgniata sie i jest glośny stuk :-o ponoc Vectry tak maja, ze blacha w tym miejscu jest cienka a pozatym mam cały czas koło zapasowe na zbiorniku więc dodatkowy ciężar który wgniata tą blachę , może też mróz ma coś do tego :-) dzięki za pomoc , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania