Skocz do zawartości

Kupiłem CR-V '97 2.0 128KM + LPG - kilka pytań


Gość Rasoir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś stałem się posiadaczem Hondy CR-V (czy szczęśliwym to się dopiero okaże) z roku '97, silnik 2.0 128KM + LPG, teraz pojawia się kilka pytań.

 

Samochód ma przejechane 175k kilometrów i wydaje się, ze jest oryginalny (widać to po wnętrzu).

 

Z góry przepraszam, że wszystko wrzuciłem do jednego kotła, ale myślę że tak będzie lepiej :-)

 

Pierwsze pytanie, to czy i gdzie mogę dostać wał korbowy? Bo poprzedni właściciel był na tyle inteligentny, że kupił sobie "dżipka" i potem zajarzył, że z napędem na 4 koła to może dużo palić (choć nie wiem czy wymontowanie tego wału coś dało, skoro to nie jest stały napęd?). W chwili obecnej ciągnie tylko na przód i powiem Wam, że trochę kicha, zrobiło zimę, wracam do domu (opony jakieś wielosezonówki) a tutaj zonk, ślizga go jakby po lodzie jechał. Wiem że wszystkie bebechy z tyłu są bo to widziałem, brakuje tylko wału korbowego.

 

Czy wiecie gdzie można by taki dostać? Szrotów u mnie w okolicy nie ma więc to raczej odpada, na allegro lookałem, ale do mojego rocznika absolutny brak, nie wiem czy wał z CR-V <'02 by pasował? Albo np. gdyby wybebeszyć jakiegoś angola? Podszedłby czy nie? Proszę o jakieś sugestie.

 

Kolejne pytanie. Czy dostanę gdzieś lampę cofania? Bo u mnie w zderzaku dziura jak w d... za przeproszeniem i ani to ładne ani estetyczne, a przydałaby się lampka do cofania nocą. Jak wyżej: szroty, allegro - niet! Z angola by nie podeszła? Bo widzę, że mają takie, ale są zamienione stronami z oczywistych powodów dlatego pytam czy są symetryczne czy nie?

 

Next question. Jakie oponki na zimę polecacie? Bo na tych wielosezonówkach, to raczej nie pojeżdżę w zimie, nie wiem jak w lecie (bo nie są aż tak strasznie zużyte), szkoda że Dębica takich nie ma, bo mam 100% zaufanie do tej firmy, ale może znacie coś wartego uwagi, ale nie zbyt drogiego?

 

Ostatnie pytanie. Co może być powodem, że podczas jazdy na gazie (sekwencja) na rozgrzanym silniku, jedzie ładnie przez 3-5km, a potem zaczyna gwałtownie rwać samochodem i tylko strzał benzyny (przełączenie na sterowniku od gazu) pozwala na natychmiastowy powrót do normy? Możliwe że się rozregulowała instalacja czy to coś poważniejszego? Bo po odwiedzeniu stacji LPG w celu dotankowania, pan powiedział mi żebym odwiedził gazownika bo zawór się zaciął i nie mógł zatankować. (Wg sterownika gazu, w butli była większa połowa gazu - butla w kole). Samochód stał przez jakiś czas, jeżeli to ma coś z tym wspólnego.

 

Byłbym niesamowicie wdzięczny za jakieś podpowiedzi a najlepiej odpowiedzi na któreś z pytań, a już w niebo-wzięty gdyby ktoś pokusił się o rozwianie wszystkich moich wątpliwości.

 

Z góry dziękuję i czekam niecierpliwie na odpowiedzi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, to czy i gdzie mogę dostać wał korbowy? Bo poprzedni właściciel był na tyle inteligentny, że kupił sobie "dżipka" i potem zajarzył, że z napędem na 4 koła to może dużo palić (choć nie wiem czy wymontowanie tego wału coś dało, skoro to nie jest stały napęd?). W chwili obecnej ciągnie tylko na przód i powiem Wam, że trochę kicha, zrobiło zimę, wracam do domu (opony jakieś wielosezonówki) a tutaj zonk, ślizga go jakby po lodzie jechał. Wiem że wszystkie bebechy z tyłu są bo to widziałem, brakuje tylko wału korbowego.

 

Hmmmm. Jakby to powiedzieć... Jakim cudem to auto jeździ bez wału korbowego?

Bardzo bym był zainteresowany zobaczyć ;)

 

Wał korbowy to element silnika, przetwarzający ruch posuwisty tłoków na ruch obrotowy przekazywany dalej do układu napędowego. Silnik bez wału korbowego NIE BĘDZIE PRACOWAŁ.

 

Co do zakupu: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=wa%C5%82+crv

Gdzie indziej raczej drożej będzie i mniejszy wybór, trzeba polować i przeglądać - nuz się trafi w dobrej cenie, może z anglika.

 

Czy dostanę gdzieś lampę cofania?

Jak wyżej lub zaadaptować z innego samochodu

 

Jakie oponki na zimę polecacie?

Debica. I ma. Navigator jest wielosezonówką przecież.

 

Możliwe że się rozregulowała instalacja czy to coś poważniejszego?

To powinno być wykonane w tzw pakiecie startowym po zakupie, czyli razem z wymianą filtrów, pasków, olejów, płynów i rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już się dowiedziałem że zrobiłem błąd ;) Ale tak mi powiedzieli w komisie więc przepisałem, teraz jak myślę no to rzeczywiście wał korbowy to przecież to na co tłoki moc przekazują :P

 

Przed chwilką wykonałem trochę telefonów i podobno z anglika pasuje.

 

Co do lampy to podobno cudem jest ją dostać, takie ma skubana branie ;)

 

No ale powiedz mi czy wielosezonówki to jest dobry wybór? Jakoś pamiętam te czasy 125p i wielosezonówki które nie były ani na zimę ani na lato ani na nic innego.

 

EDIT. Jak teraz sprawdziłem, to nie ma mojego rozmiaru :(

 

Jutro skoczę do mechanika to zobaczymy co mi powie i ile skasuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedz mi czy wielosezonówki to jest dobry wybór?

Moje zdanie:

Jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego.

Producent, który produkuje pralki, mikrofalówki, maszynki do golenia, nigdy nie zrobi dobrego sprzętu elektronicznego. Jak robi dobry elektroniczny, to reszta to będą pasci.

Moim zdaniem tak jest z oponami.

Skład gumy jest radykalnie inny - zimowa musi być bardzo miękka, aby nie twardniała na mrozie. W wysokiej temperaturze będzie za miękka i nie nada się na lato. i vice versa.

Najmądrzejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa jest komplet na lato i komplet na zimę. Wielosezonowa nie sprawdzi się dobrze ani w lato ani w zimę.

Polecam Dębice - nie znam lepszych zimówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobne zdanie, tylko skąd tutaj wytrzasnąć 205/70 R15 Dębicy?

 

Ja również mam Dębice i nikt mi nie powie że nie ma jak GoodYeary czy inne wymysły na nasze polskie drogi i warunki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego.

 

Tez byłem podobnego zdania.

Mam u siebie frigo directional czyli te niby najlepsze zimówki debicy, w drugiej zas mam navigatory i uwazam ze navigatory sa lepsze na snieg. Latem jezdze na typowych letnich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu: http://allegro.pl/listing...ng=wa%C5%82+crv Gdzie indziej raczej drożej będzie i mniejszy wybór, trzeba polować i przeglądać - nuz się trafi w dobrej cenie, może z anglika.

 

Mistrzu musiałem to oznaczyć bo aż kłuje w oczy!!!!

 

Sorki za off top

 

Hehehehe

 

No nie docisnąłem alta i wyszedł "nuz" zamiast "nuż"

 

P.S.

Zdziwiony, że wiem, co napisałeś? :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Ojtam ojtam... :P już nie musiałes tego pokazywac :P:oops:

 

hehe najpierw napisałem potem pomyślałem i sprawdziłem... i okazało sie ze MISTRZ ma racje :P ot koniec tego :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania