Skocz do zawartości

centralny zamek


Gość henry2009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość henry2009

Witam, to jest tak z pilota -migacze mrugają a zamek zamknięty, otwierając kluczem - trzeba szybko złapac za klamkę aby otworzyc drzwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henry2009

Dzięki za poradę jak się troszkę ociepli to sprawdzę i dam odpowiec. Teraz zamykam kluczem ,ponieważ odłączyłem bezpiecznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemassso

miałem podobny problem w honcie civic sedan 98. Okazało sie ze przy mrozach -10-15 stopni kable sa tak zmarzniete ze te gorszej jakosci sie krusza przy zginaniu i jak auto stało pare dni i otwozylem drzwi to pokruszył sie kabelek ktory idzie od alarmu do sterownika centralnego zamka. Tyle tylko ze u mnie z kluczyka otwierało sie normalnie tzn nie trzeba szybko za klamke lapac tak wiec zdejmij boczek w drzwiach od kierowcy i zobacz czy nie blokuje cos siłownik. Jak juz cos tam poruszasz to wtedy siedzac w aucie sproboj zamknac i otowzyc z pilota.

 

Przy okazji przydało by sie sprawdzic kable od alarmu ( miernikiem jest najlatwiej bo wypinasz kostke z alarmu i sprawdzasz na zwarce w kostce i do punktu w ktorym kable zostaja dołączone do centralnego - u mnie były przylutowane przed kostka ktora idzie do sterownika centralnego -)

 

Moze cos te wskazowki dadzą do myslenia

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podczepię się pod temat. Po ostatnim zabezpieczaniu samochodu przed nadchodzącą zimą (między innymi płyn do profili zamkniętych który wtryskiwałem w drzwi) zaczął mi szwankować centralny zamek. Mianowicie drzwi kierowcy otwierają się zawsze ale już pozostałe nie. Czasem otworzy wszystkie czasem tylko od kierowcy. Sprawdzałem i kluczem otwiera zawsze normalnie. Czy istnieje możliwość "zalania" siłownika przez ten płyn? Ale wtedy dlaczego od kierowcy czyli te w których się znajduje otwiera normalnie, no i chyba z kluczyka też by nie działał?

Czy raczej to wina centralki? Chciałem zdjąć tapicerkę ale nie potrafię zdjąć klamki :D nie widzę tej spinki która jest w środku i nie mogę jej wysunąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

w mojej fabce mam taki sam problem, przy zwiększonej wilgotności powietrza klepie centralnym do 40 razy na sekundę, można wścieku dostać jak się radia odpowiednio głośno nie włączy. Szukałem, szukałem, szukałem i prawdopodobnie padła krańcówka, która została tym razem zamontowana wewnątrz zamka, który jest zalany i . . . najłatwiej wymienić całość. Na szczęście na forach znalazłem opis jak zamontować krańcówkę poza zamkiem. Mam gotowca i zamiar wymienić, zrobić fotoporadnik, ale na razie czasu brak, części są i czekają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania