Skocz do zawartości

SPRZĘGŁO


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

FIAT BRAWA 1 9 JTD CHCIAŁEM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK ROZPOZNAĆ ŻE SPRZĘGŁO JEST NA WYKOŃCZENIU. JAKIE SĄ OBJAWY W CZASIE JAZDY CZY NP SZARPIE PRZY RUSZANIU LUB WYSTĘPUJĄ DRGANIA , MAM PRZEJECHANE 160.000 TYŚ KM. A JAK WYMIENIAĆ CZY MOŻE BYĆ SPRZĘGŁO NIE DWUMASOWE. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie pisz dużymi literami - one oznaczają w internecie krzyk, i paskudnie się to czyta...

Po drugie:

JAK ROZPOZNAĆ ŻE SPRZĘGŁO JEST NA WYKOŃCZENIU

Właśnie poprzez szarpanie między innymi. Często są to wibracje silnika przy uruchamianiu i gaszeniu. Silnik może drżeć podczas pracy czy przyspieszania, wciśnięcie sprzęgła nie zmienia stanu rzeczy.

Odpowiedzialny za to może być też docisk (ruszanie) ale jeśli silnik nadmiernie telepie się , to wskazuje na dwumasę.

 

CZY MOŻE BYĆ SPRZĘGŁO NIE DWUMASOWE

Z tego co wiem wszystkie JTD miały dwumasę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość marek1984r

Witam. czy ktos moze mi napisac krok po kroku jak wymienic szprzeglo w hondzie civic 2002r. 1.4, 90km i czy wystarczy wymienic tylko sprzeglo, czy tez sa potrzebne jakies uszczelki itp. z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo sprzegło Ci wystarczy... może jeszcze olej do skrzyni do uzupełnienia.

Jutro mogę opisać Ci z grubsza wymianę. W sumie to nic tam nie ma skomplikowanego.

wyciągasz półosie, rozrusznik, rozpinasz sterowanie biegami, sterowanie sprzęgłem, i oddzielasz skrzynie od bloku silnika. Standardowo jak w każym aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek1984r

Dziekuje za odp. jesli to mozliwe to prosze oszczegolowy opis wymiany.

 

[ Dodano: 2013-02-02, 18:19 ]

A jeszcze jedno pyt. nie jestem pewien czy to faktycznie sprzeglo. opisze objawy. po odpaleniu auta slychac straszne tarce i lekkie stuki. ale po wcisnieciu sprzegla wszystko ucicha.jedni mowia ze to sprzeglo a inni ze to skrzynia biegow. mysle ze lepiej wymienic sprzeglo bo jest taniej i przy okazjii mozna dolac olej do skrzyni. a moze wiecie ile i jaki olej najlepiej nadaje sie do skrzyni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to twoje auto ma najechane km...

W sumie nie spotkałem sie w tym aucie z uszkodzona skrzynią.

Te objawy które opisujesz pewnie pochodzą od łożyska dociskowego.

 

Olej do skrzyni do twojego samochodu to Castrol SYNTRANS B 75W lub wiadomo jakies jego zamienniki myśle zę elf też bedzie ok.

Jutro podam Ci ile oleju wchodzi bo teraz nie mam dostępu do katalogu.

Jak bedziesz spuszczał olej ze skrzyni to złap go do czegoś i trzeba zobaczyc czy nie ma jakis opiłków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania