Skocz do zawartości

Czerwona Kontrolka Silnika Punto II


Gość neon251

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam punto 2 Diesel i od jakiegoś czasu zapala mi sie ta lampka i wtedy gaśnie samochód trzeba chwile odczekać i wtedy ponownie odpalić lampka po chwilki gaśnie ale jak sie dodaje wiecej gazu znów sie zapala i gaśnie.Może wie ktoś jaki może być problem z góry bardzo dziękuje:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jeszcze dzieje mi sie to odkad zakupilem tansza rope od znajomego :) moze to wina tego paliwa nie znam sie na paliwie ale dziwny kolor tego bylo jagby brazowa czy czerwona cos takiego sam nawet niewiem jaki kolor ma wlasciwe paliwo ale ino to zalalem i same problemy :( moze ktos podpowie jaki odpowiednia barwa powinna byc ? ale wnioskuje pewnie ze to tego wina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
brazowa czy czerwona

 

Jesli do JTD wlewałes olej opalowy no to gratuluje. Diesle tego typu nie znosza paliwa kiepskiej jakosci, a "oranżada" to najgorsze z najgorszych.

 

moze ktos podpowie jaki odpowiednia barwa powinna byc ?

 

Niebieskawo-zielonkawa lub zółtawa. Podjedz na stacje i wlej to zobaczysz :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie postraszyles :) oczywiscie ze to JTD:) niemam tego duzo w baku jedyne 20 l a moze zna ktos jakis knif :) co z tym zrobic moze cos dolac jakis specyfik :) musze to wyjezdzic bo chyba innej rady nie ma oczywiscie nie spuszczac :( teraz juz bede wiedzial o barwie i niedam sie zaskoczyc :) i dzieki ci wielkie :) jedyne co z tym fantem teraz zadzialac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Nic nie zrobisz.

Osobiście zlałbym to wszystko w kanał i zalał do pelna ropa z dobrej stacji.

 

Potem jezdzic z nadzieją że próba zaoszczedzenia na paliwie nie zemści się kosztami napraw układu wtryskowego - nie wiem jak dlugo na tym "paliwie" jezdziłeś.

 

Paliwo do diesla nie tylko zasila silnik, ale tez smaruje i chłodzi wszystkie podzespoły układu zasilania (pompy i wtryskiwacze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania