Skocz do zawartości

mercedes 220 d nie dam rady uruchomic zimnego silnika


Gość Tomek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam mercedesa c 220d 98 rok mmam problem z odpaleniem silnika ,gdy jest zimny.Elektryk rozkłada ręce, stwierdził iż spalił się przekażnik świec żarowych lecz to nie to bowiem rozebrałem go i w środku są dwie blaszki ,które śrubokrętem dotknę (je ze stykami) policze do 10-ciu i auto odpala od razu lecz lampka świec żarowych non stop się pali na desce mając nawet 80"c silnika i tak odpalam codziennie samochód za pomocą śrubokrętu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwne. skoro wymieniles a odpala ciagle tylko po zwarciu... Jestes pewien ze dobrales dobry przekaznik? Ja bym szukal po kablach od przekaznika do zrodla zasilania. Nie wiem dokąd to idzie. Może być gdzieś przerwany kabel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukal po kablach od przekaznika do zrodla zasilania. Nie wiem dokąd to idzie. Może być gdzieś przerwany kabel

 

Dobry tok myślenia, a teraz więcej szczegółów, świece żarowe są zasilane poprzez przekaźnik i są zabezpieczone bezpiecznikiem, uszkodzenie bezpiecznika wykluczam bo jak piszesz śrubokręt pomaga czyli nie masz sterowania tego przekaźnika, a sterowanie jest bezpośrednie z ECU więc musisz zlokalizować Twoje ECU a jest w podszybiu od strony pasażera tam gdzie jest też przekaźnik świec i na wyłączonym zapłonie rozpinasz wtyk od ECU i kontrolujesz czy jakieś styki nie są zabrudzone czy też zaśniedziałe potem możesz miernikiem sprawdzić przebieg czy kabel sterujący jest dobry podpowiem że do ECU idzie pięć wiązek a sterowanie jest w środkowej, jak masz trochę pojęcia o elektryce dasz sobie radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukal po kablach od przekaznika do zrodla zasilania. Nie wiem dokąd to idzie. Może być gdzieś przerwany kabel

 

Dobry tok myślenia, a teraz więcej szczegółów, świece żarowe są zasilane poprzez przekaźnik i są zabezpieczone bezpiecznikiem, uszkodzenie bezpiecznika wykluczam bo jak piszesz śrubokręt pomaga czyli nie masz sterowania tego przekaźnika, a sterowanie jest bezpośrednie z ECU więc musisz zlokalizować Twoje ECU a jest w podszybiu od strony pasażera tam gdzie jest też przekaźnik świec i na wyłączonym zapłonie rozpinasz wtyk od ECU i kontrolujesz czy jakieś styki nie są zabrudzone czy też zaśniedziałe potem możesz miernikiem sprawdzić przebieg czy kabel sterujący jest dobry podpowiem że do ECU idzie pięć wiązek a sterowanie jest w środkowej, jak masz trochę pojęcia o elektryce dasz sobie radę.

W podszybiu pasażera od komory silnika tam gdzie podłańcza się komputer czy w środku auta .Z elektryką trochę słabo. Mogę prosić o dokładniejsze wskazówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komorze silnika pod pokrywą powinno być ECU jest chyba w tym samym miejscu co ten przekaźnik
Przekażnik świec żarowych jest z lewej strony pod zbiornikiem płynu do spryskiwacza ,a z prawej strony komputer przy szybie . Czyli rozumiem z tego ,że awari szukać w komputerze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie między komputerem a przekaźnikiem coś na kablu się stało może starczy rozłączyć wtyk z komputera i podłączyć ponownie
Zgóry dziękuję za pomoc ,lecz prąd w komputerze jest dobry .Mam dość szukania przyczyny zrobiłem dodatkowy przełącznik do podgrzewania świec żarowych w środku auta.Mam nadzieję że zda to egzamin ,i nie będzie żadnej innej awarii. :shock:

 

[ Dodano: 2011-01-28, 21:37 ]

dokładnie między komputerem a przekaźnikiem coś na kablu się stało może starczy rozłączyć wtyk z komputera i podłączyć ponownie
Dzięki za podpowiedż z kablami .Jeszcze raz sprawdziłem i znalazłem usterkę.Elektryk stwierdził , że stacyjka żle łączy ,a co do czego był przerwany przewód od masy przy komputerze.Pozdrowienia z podlasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania