Skocz do zawartości

układ chłodzenia


Gość toniutoniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość toniutoniu

Po wymianie termostatu silnik dość szybko osiąga temperaturę 90 stopni , ale po włączeniu

wentylatora równie szybko spada do około 60 stopni . Jakie mogą być przyczyny tej sytuacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej temperaturze włącza Ci się wentylator ?

Myślę że to raczej normalny objaw w takich warunkach zimowych jakie mamy teraz, wentylator chłodnicy wychładza płyn w chłodnicy, ochłodzony biegnie do silnika a dopiero potem przez termostat, więc zanim ten wystudzony płyn dotrze to termostatu i czujnika temperatury może się nie zagrzać, wiadomo termostat i czujnik temperatury ma jakiś tam czas na reakcje, dodatkowo dochodzi do tego wychładzanie płynu w nagrzewnicy, zrób test na stojącym silniku bez jazdy i zaobserwuj jak będzie pokazywać wskaźnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość toniutoniu

Źle się wyraziłem chodziło mi o włączenie nawiewu gorącego powietrza a nie wentylatora,a mianowicie:gdy ogrzewanie jest na max temperatura silnika 90 stopni,włączam nawiew gorącego powietrza to natychmiast spada do 60 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem chodziło mi o włączenie nawiewu gorącego powietrza a nie wentylatora,a mianowicie:gdy ogrzewanie jest na max temperatura silnika 90 stopni,włączam nawiew gorącego powietrza to natychmiast spada do 60 stopni

 

Jest to normalne zjawisko jak włączysz nawiew na max wychłodzenie poprzez nagrzewnice jest większe niż możliwości silnika żeby się zagrzał nawet przy jeździe szybkiej temperatura nie podskoczy jedynie w jeździe miejskiej jest to możliwe w okresie zimowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej Omege 2.0 i podobny objaw. Tak jak pisze kolega wyżej to normalne, że po włączeniu ogrzewania temperatura silnika spada, ale jeżeli za mocno spada to ja bym obstawiał termostat. Może być cały czas otwarty lub jak w moim przypadku, termostat w pewnym momencie się zacinał i puki nie ostygł całkowicie to się nie zamykał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak może być, ale głowę dam że przy włączonym nawiewie na max w każdym samochodzie temperatura spadnie po niżej 80 stopni może nawet niżej, przecież taka nagrzewnica mimo małej powierzchni przy max obrotach nawiewu potrafi silnik nieźle wychłodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zależy gdzie kto jeździ. W trasie i drogach lokalnych temperatura spadnie niżej niż w zatłoczonym mieście jak Bydgoszcz, gdzie 13km do pracy jadę 50min...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania