Skocz do zawartości

Problem z gaśnięciem silnika w Toyocie Corolli E11 4E-FE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jaka jest przyczyna gaśnięcia silnika w Toyocie Corolli E11 1332 ccm, kilka minut po jego uruchomieniu. Objawy są następujące:

 

Uruchamiam zimny silnik. Silnik pracuje równo. Po pewnym czasie obroty spadają do tak niskich, że zaczyna nim szarpać i następnie gaśnie. Zapalam go ponownie i po chwili zaczyna się to samo. Zjawisko ustaje po osiągnięciu normalnej temperatury silnika.

Podobnie dzieje się podczas jazdy na jeszcze zimnym silniku. Gaśnie podczas zatrzymywania, np. przed skrzyżowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Zresetowałem ECU pojeździłem na benzynie i nadal to samo, silnik po kilku minutach od uruchomienia zaczyna szybko spadać z obrotów często gaśnie, później ciężko zapala. Po osiągnięciu właściwej temperatury przestaje gasnąć, ale pracuje nierówno obniża i podnosi obroty (falują obroty).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuję bardzo za informacje, postaram się sprawdzić wymienione przez Ciebie usterki. Powiadomię o wynikach.

 

[ Dodano: 2011-03-05, 20:06 ]

Chciałem poinformować, że wszystkie z wymienionych przyczyn były nietrafione. Okazało się, że główną przyczyną gaśnięcia silnika był brak luzów na zaworach wydechowych trzeciego i czwartego cylindra. Po zeszlifowaniu regulacyjnych płytek zaworowych gaśnięcie silnika ustąpiło. Miałem szczęście, że w porę zlokalizowaliśmy usterkę, gdyż dalsza jazda ze zbyt małym luzem zaworów, doprowadziłaby do ich wypalenia. Problem rozwiązany - temat do zamknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania