Skocz do zawartości

nie dziala prawy glosnik


Gość opelek16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam blachy problem z ktorym nie moge sie uporac czesto jest tak ze te blache sa najtrudniejsze :-D . Do sedna... zaczal mi przerywac glosnik raz lapal raz ni itd. odlaczylem glosnik i sprawdzilem go z lewej strony od kierowcy, glosnik dziala podlaczylem znow z prawej juz nie. Odcialem kabelki i przytknalem je do kabli w glosniku i... gral, pomyslalem ze pewnie wtyka tyla trefna, poszedlem tylko do domu po kable by je zlaczyc z tymi odcientymi(bo byly ktorkie) to glosnik juz nie gral(z ciekawosci sprawdzilem jeszzce raz stykajac kabelki ale bez rezultatu) wzialem glosnik na lewa strone do kierowcy i... dziala. Czyli wina chyba w kablach z prawej strony? Chcialbym wymienic ten kabel od prawego glosnika ale nie wiem ktory to jest bo jest ich tam od groma :-/

 

pomocy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% masz uszkodzony kabel między drzwiami a karoserią w tej gumie musiał pęknąć w czasie mrozów tak bardzo często się zdarza i tam szukaj przyczyny, podłącz ten głośnik i ruszaj tą gumą przy zawiasach jak będzie przerywał masz już odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzlem ta gume i kable sa ok

 

[ Dodano: 2011-01-20, 16:12 ]

wiesz moze ktore kable sa od glosnika w radiu? Chce podlaczyc je pod glosnik bezposrednio i sprawdzic czy nie mam gdzies urwanego kabelka co psoci

 

radio Sony XR-3700 RDS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jutro sprobuje sie tym zajac

 

[ Dodano: 2011-01-20, 20:49 ]

kuzwa dzis jak jechalem to wpadlem w koleinke wtedy mi sie zalaczyl glosnik i dotrwal do konca trasy

 

[ Dodano: 2011-01-21, 12:06 ]

Napewno masz tam jakieś przejście i tu masz opis oryginalnej kostki w samochodzie.

Obrazek

 

Witam! Bardzo przydal mi sie ten schemat dzieki. Doszedlem wkoncu do mojego problemu thx grzes otoz sprawdzilem kable idace od radia byly ok, wsadzilem szpilki w kable od glosnika i pod te szpilki podlaczylem inne kable idace od prawego glosnika. Glosnik dziala wniosek z tego taki ze gdzies jest urawny kabel idacy od zlacza az do drzwi. Teraz pytanie wiecie moze jak ida te kable do drzwi. Ja jak sprawdzalem kable od drzwi to ida kolo kompa a potem gdzies znikaja pod pianka kuzwa nie chce tej pianki rozwalac :-/ Jeszcze jedno jak bez problemu wyjac te kable od zlacza by pozniej je zamienic? Dostane takie kable z takimi wejsciami do zlacza?

 

[ Dodano: 2011-01-21, 13:51 ]

powie mi ktos jak wyjac kable z gniazka iso bodajze??

 

juz sobie poradzilem z tymi kablami teraz zostalo kupic kabel podlaczyc i powinno byc git

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Grzes997, jest tak ze na włączonym zapłonie grają wszystkie głośniki a na odpalonym aucie tylko pp i nie wiem o co chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie wiecie moze jak ida te kable do drzwi. Ja jak sprawdzalem kable od drzwi to ida kolo kompa a potem gdzies znikaja pod pianka kuzwa nie chce tej pianki rozwalac Jeszcze jedno jak bez problemu wyjac te kable od zlacza by pozniej je zamienic? Dostane takie kable z takimi wejsciami do zlacza?

 

Prościej i łatwiej wymienić na nowe kable, końcówki z wtyku ISO da się wyjąć choć nie zawsze w środku są zaczepy które trzeba dogiąć i wtedy końcówka wychodzi można tez takie wtyki kupić z kawałkami kabli do których możesz dolutowac nowe kable.

 

 

Grzes997, jest tak ze na włączonym zapłonie grają wszystkie głośniki a na odpalonym aucie tylko pp i nie wiem o co chodzi

 

Sprawdź połączenia oraz kolejność kabli jak idą od radia do wtyku w samochodzie jeśłi nie miałeś tam nic przerabiane to wyżej masz schamat jak to powinno być podłączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania