Skocz do zawartości

Rozrząd Corsa C 1.3 CDTI (Z13DT)


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że moja Corsa ma już spory przebieg (około 250 tyś. km) to postanowiłem że trzeba by już chyba wymienić rozrząd. W moim silniku rozrząd jest na łańcuchu - niby bezobsługowy ale już kilka przypadków było na innych forach że się rozsypywał rozrząd więc wolę nie ryzykować i wymienić.

 

Na allegro namierzyłem taką aukcję:

http://allegro.pl/rozrzad-1-3-multijet-jtd-fiat-cdti-opel-suzuki-i1412644921.html

 

Oprócz tych części muszę kupić jeszcze olej i filtr oleju.

 

Moje pytanie jest czy będę potrzebował do tego coś jeszcze, czy jakieś części są tam nie wymienione na tej aukcji, które będą potrzebne przy wymianie? Są na allegro jeszcze blokady rozrządu (zestaw około 100zł) i czy takie coś tez będzie potrzebne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten zestaw zawiera wszystko nawet uszczelki więc do roboty, co do blokady rozrządu, jak nie przestawisz kół podczas demontażu to nic się nie stanie zawsze można potem na cechy koła ustawić a blokada jest tylko dla wygody mechanika, dla Ciebie jako jedyną wymianę nie będziesz potrzebował tego cuda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie nie ma chyba tylko uszczelki miski olejowej z tego co się orientuję. Będę musiał się rozglądnąć ile ona kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd z aukcji zamówiony, od mechanika się dowiedziałem że jednak nie trzeba ściągać miski olejowej więc jednak uszczelka zbędna ;)

 

[ Dodano: 2011-01-20, 14:14 ]

A powiedzcie mi czy można gdzieś wyczytać albo czy są jakieś wytyczne co do momentów dokręcania poszczególnych elementów rozrządu?

 

[ Dodano: 2011-03-21, 21:51 ]

No i rozrząd wymieniony W KOŃCU :D

Do tego zalałem jeszcze lepszy olej zamiast dotychczasowego 10W40 zalałem 5W40 lepszej firmy i od razu silnik chodzi o połowę ciszej ;)

Troche babrania mechanik miał z tym rozrządem ale jakoś dało rade ogarnąć to w pół dnia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania