Skocz do zawartości

nie odpala Crosa B c14nz


Gość opelek16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Otoz wybaczcie ze otwieram nowy temat ale potrzebuje pomocy!

Moj problem polega na tym ze z pod maski poszedl dym, poczulem go w nawiewie nawet i szybko na pobocze i sprawdzenie o co kaman. Okazalo sie ze bylo(grubooo)za duzo oleju w silniku(moj blad). Przed dymem auto zachowywalo sie dziwnie. Gaslo na swialach szarpalo nim i czasem trudno bylo odpalic. Na drugi dzien juz go nie odpalilem:(.Miesiac stal bez ruszania prawie. Przez ten czas sprawdzilem:

-iskre

-wtryski

-pompe i czy daje paliwo

-przeczyscilem gaznik z przepustnica bo byly w oleju

Dzis z kumplem wzielismy go na pych i o dziwo odpalil. Jechalem nim jakies 300m do mechanika przez ten czas tracil obroty i moc no i gasl takie same objawy bylo z przelaniem oleju(oczywiscie zostal on juz spuszczony do max). Powiedzcie fachowcy co moglem sknocic w silniku ze dym poszedl(procz przelnia oleju)? jakie moga byc naprawy i koszta. obawiam sie najgorszej scenerii:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszytko jest sprawne i odpala na pych a z rozrusznika nie mógł Ci dym właśnie z rozrusznika iść, wszystko zależy też jaki to był zapach tego dymu czy spalonym olejem czy tez instalacją elektryczną, co do elektryki jak już wspomniałem samochód odpala czyli można twierdzić że wszystko jest ok, sprawdź wszystkie kable czy nie są popalone, ja przypuszczam że właśnie za wielki stan oleju był przyczyną zakopcenia, może gdzieś go wycisło i dostał się na układ wydechowy i był dymek, silnik z za dużą ilością oleju nie ma prawa palić normalnie, w układzie robi się zbyt duże ciśnienie, olej leje się wszędzie gdzie tylko jest możliwe, przeciska go między pierścieniami do komór spalania oj można dużo wymieniać, wykręć świece jak wyglądają czy są czyste czy zalane, w takich sytuacjach trzeba wszystko sprawdzić i doprowadzić do normalności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocieszasz mnie:] sprawdzalem swiece i byly mokre ale nie pamietam czy wszystkie a byly mokre raczej od benzyny. Olej znalazlem w gazniku wiec wzialem wykrecilem i przeczyszcilem. fakt mogl olej kapnac na rure wydechowa ale jakby tak bylo to czulbym smrod w kabinie?? Po za tym olej spuscilem i powinno by na miarce max moze ciut wiecej jakies 3mm. Auto po odpaleniu na pych jezdzilo bo dojechalem do mechanika ale byly objawy podobne jak po przelaniu olejem czyli gasl na 1 na na wyzszych biegach to tracil moc i obroty. na jalowym chodzil ni gasl ale dzwiek silnika pracujacego teraz byl inny od poprzedniego:/ czy to wciaz za duzo oleju jest w nim? Mechanik juz go ma wiec teraz czekam co on mi powie.

 

jaki olej zapodasz do corsy c14nz rok 95 ja wlalem minerala 15W-40 shell helix hx5

dodam tez ze nie zmienialem oleju po poprzednim wlascicielu tylko dolalem taki jaki podalem czy to tez moglo zkolidowac do takiej sytuacji jaka teraz mam??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogl olej kapnac na rure wydechowa ale jakby tak bylo to czulbym smrod w kabinie??

 

nie masz idealnie szczelnej kabiny więc zapach spalonego oleju napewno się tam dostanie przez nawiew

 

Możesz mieć wszystko zaolejone w silniku i on musi to albo przepalić albo Ty tyo musisz wyczyścić, jak moduł wtrysku był zalany to może też byc filtr oleju zachlapany olejem ale to raczej jest nie możłiwe.

 

jaki olej zapodasz do corsy c14nz rok 95 ja wlalem minerala 15W-40 shell helix hx5

Jak już taki lejesz to na takim zostań i nie mam na myśli marki oleju byle mineralny czyli 15W40, choć możesz spróbować dać olej 10W40 ale nie zalecam takiej zmiany w dół

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec...jaki olej mial wczesniej to nie wiem. Przebieg przy kupnie mial 127tys ale jak na 15letnie auto to za malo wiec trudno powiedziec dokladnie. Teraz ma 129tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania