Skocz do zawartości

Tylni HAK HOLOWNICZY OPEL ASTRA F jak sie montuje?


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

w zderzaku trza wyciąć kawałek plastiku

zdejmujesz zderzak i łapiesz hak w otwory zderzaka w tylnym pasie

potem wiercisz otwory pod środkowe mocowanie i skręcasz do tylnego pasa

potem zakładasz zderzak - 2 śruby na klucz 13 co odkręcasz w bagażniku - przechodzą przez mocowanie haka i one sa głównym elementem mocujacym hak

moim zdaniem to wersja haka jakaś nieoryginalna chyba, bo z reguły hali mają główne mocowanie do podłużnic i konstrukcję trochę bardziej pancerną - ten taki polichawy wygląda

u mnie w vectrze hak jest oryginalny, z odłączaną kulą, mocowany w 4 punktach do podłużnic tylnych, 4 punktach do tylnego pasa, i jak cofając pukniesz w ścianę czy coś, to leci beton

u ciebie masz wgnieciony tylny pas, a ścianie nic sie nie stanie

 

ten hak to oryginał czy jakaś polska tania tandeta?

 

ten mój wygląda mniej więcej tak

OPEL_VECTRA_95-02_IMIOLA_2GIE..jpg

 

jest po prostu pancerny - wyciągając z zaspy kolegę zerwałem 2 linki holownicze o uciągu 3,5t - jedna jego i jedna moja, szarpanie było bardzo agresywne, bo wyciągałem zakopane VW T4

u ciebie takie mocne, dynamiczne szarpniecie może spowodować wyrwanie tylnego pasa razem z hakiem

mam na mysli sytuację tego typu:

 

 

zastanów się i lepiej kup solidniejszy hak mocowany do podłużnic, ten słabo wygląda i niesolidnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oryginalny, nawet na tabliczce pisze GM, Ten co Ty masz to jest ok ale on jest do sedana zapewne a do HB taki mam z rozbitka kupiony okazyjnie.... czyli zderzak się zniszczy a auto oszpeci :)

 

Ale co do haka to na pewno nie z tych na allegro za 150zł co sprzedają, ładnie wyglądają ale wykonane z odpadków chyba znajomy miał, jak paczka przyszła to jeszcze dobrze nie wypakował i sprzedał tandeta....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mój hak nie wymaga cięcia zderzaka

 

3.JPG

 

zaskoczyłeś mnie tą oryginalnością, bo rozwiązanie jest powiedziałbym kiepskie

nawet w kadecie przed laty mając hak oryginalny, był on mocowany do podłużnic

jak go zdjąłem to ważył na moje oko jakieś 30-35kg, no w cholere mocny i ciężki, nie taki jak ten z astry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj

moim zdaniem jest różnica pomiędzy hakiem z twojego linka a tym z rysunku

ten z linka montowany jest od wewnątrz bagażnika - 2 główne (boczne) ucha są trzymane przez śruby zderzaka a reszta przewiertami trzyma się tylnego pasa

z kolei ten z rysunku mocowany jest w podłogę bagażnika a nie za pomoc śrub zderzaka - jest nieco solidniejsza konstrukcja

w pierwszym przypadku tylko i wyłącznie tylny pas przyjmuje całość obciążenia haka, i jeżeli jest minimalnie podżarty na zgrzewach to blado to widze, a pod zderzakiem rdza lubi siedzieć

druga konstrukcja sporo bezpieczniejsza moim zdaniem, bo rzadziej spotyka się zżartą podłogę w miejscu mocowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te same haki przypatrz się obróć sobie ze 1 zdjęcia odwrotnie do rysunku.Nie będę ciągnąć walca na przyczepce by miało mi się coś pourywać...Z reszta wszystko wyjdzie jak będę go zakładał bo widzę ze muszę do znajomego podjechać do garażu, to sobie przemaluje podwozie bitexem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
nawet w kadecie przed laty mając hak oryginalny

 

Miałem hak z kadetta kombi i był montowany tylko do pasa tylnego (wneki na koło zapasowe :D) - tez oryginał

 

Do załozenia potrzebna jest wiertarka i kilka wierteł (pod sruby - 12mm). trzeba wywiercic otwory w bagazniku i od spodu włozyc tulejki (od spodu juz sa dziury). Reszta w pasie przednim. wszystko jest zaznaczone w aucie. Nawet punktowac nie trzeba.

 

Jesli masz zderzak po lifcie to sprawdz czy nie masz zaslepki na hak (tak zdejmowalny kawałek w miejscu gdzie przechodzi hak) inaczej chyba tylko ciecie.

 

Elektryka oczyiwscie pod lampe + drugi kierunkowskaz z drugiej lampy

 

Wiesz ze ten hak jest montowany w srodku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania