Skocz do zawartości

Punto I - mocowanie monowtrysku


Gość enzo06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę do Was gdyż mam pewien problem. Posiadam fiata punto 98r. (wbrew pozorom to nie ten problem) z silnikiem 1.1. Pewnego dnia auto zaczęło chodzić nierówno. Po otworzeniu maski zobaczyłem że obudowa filtra powietrza wraz z monowtryskiem jest strasznie luźna. Ściągnąłem plastikową obudowę i próbowałem dokręcić monowtrysk. Co się okazało, w kolektorze zostały zerwane gwinty w których osadzane były dwie długie śruby mocujące monowtrysk. Teraz pytanie. Mianowicie jak się za to wziąć bez ściągania kolektora. Jest w stanie mi ktoś coś doradzić?

 

Pozdrawiam serdecznie, enzo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że w przepustnicę wkręcone były szpilki i gwint w przepustnicy się wyrobił

 

więc tak

jeśli pod spodem jest pusto, w sensie "można przewiercić na wylot", to prosta sprawa

kupujesz w castoramie szpilkę gwintowaną M6 o gługości 50cm za całe 2.99 , do tego nakrętki i podkładki i masz naprawione

wiercisz na przelot, ucinasz powiedzmy 20mm dłuższe szpilki niż oryginalne, nakładasz puszkę na przepustnicę i łapiesz na 3-4 gwinty nakrętkę

potem od dołu nakręcasz nakrętkę ile się da po czym z góry kluczem dociagasz i jest

 

jeśli nie ma miejsca na przewiert

powiększyć otwór po starej szpilce na najbliższy wymiar większego gwintu

przegwintować na większy gwint i kupić szpilkę na taki gwint (nakrętki oczywiście też)

wkręcić szpilki, odmierzyć ile obciąć i zamontować puchę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pomocny :-)

 

[ Dodano: 2011-01-05, 20:44 ]

Pytanie jeszcze jedno. Czy jeżeli nie byłoby miejsca na przewiert na wylot i musiałbym powiększać stare otwory, to czy otwory w monotrysku bez problemu można rozwiercać i powiększać? Sorry za chaotyczne pisanie. Pozdrawiam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania