Skocz do zawartości

klekot w silniku


Gość Joseph

Rekomendowane odpowiedzi

Po uruchomieniu silnika na zimno słyszalny jest wyraźny klekot z okolic pokrywy zaworów, dźwięk podobny do diesela. Po rozgrzaniu praktycznie już niesłyszalny. Poza tym silnik chodzi jak żyleta, komputer nie wskazuje żadnych błędów. Na różnych forach na ten temat są różne opinie, olej mam zalany jak instrukcja podaje, jego wymiana nie pomogła. Z tym klekotem przejechałem już ok. 5 tys. km, to coś poważnego, czy ten typ tak ma ? /Astra H, 2008r., z14xep, 32 tys. km przebiegu /

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydropopychacze hałasują

inna nazwa : hydrauliczne kasatory luzu zaworowego

 

16 sztuk ich jest, cena sztuki ok. 30zł

 

nie daje mi tylko spokoju jedna rzecz:

jeśli auto faktycznie ma 32 tys przebiegu (bo np masz je od nowości) to jest coś nie tak

popychacze mają żywotność ok. 200-250 tys km

 

obstawiałbym olej - niewłaściwa lepkość lub po prostu badziew jakiś

 

silnik powinien mieć syntetyka zalanego, najlepiej oplowski GM 5w40 i jeśli masz inny, to proponuję raz dwa go zmienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sądzę,że są jeszcze dwie możliwości tego "klekotu"-mianowicie może być zapchany kanał

olejowy w głowicy(do smarowania popychaczy) lub spalanie stukowe,no chyba ,że w tym

silniku nie ma hydropopychaczy a są zato płytki i one by tak chałasowały na zimno...jak chociażby we fiacie 1.1 trzeba sprawdzić ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

To hydropopychacze nie trzymają ciśnienia; zdaje sie dosyc powszechna przypadłość Opla.

 

U mnie w Agili jest tak od 8 lat czyli odkąd ją mam - na zimnym silniku bardziej; poza tym nic sie nie dzieje. Dodałem CERAMIZERa po wymianie oleju na rok czasu (do kolejnej wymiany) to troche przycichło. Przebieg 65 000 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania