Skocz do zawartości

Auto z ASB Pytanie


Gość szopen484

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szopen484

Witam wszystkich. Mam dwa małe pytania:

--czy w moim modelu jest filtr oleju pod miską czy ten środkowy ,i jakie oznaczenie ma moja asb

--nie wiem na ile to prawda a na ile bzdura,ale słyszałem że jeżeli olej nie był wymieniany ,to lepiej go zostawić ,ponieważ jak się wymieni na nowy to się zmyje w skrzyni ,,coś,,nie wiem co?ale może skrzynia pracować jeszcze gorzej po wymianie na ,świeży olej .

Dodam jeszcze ,że nie dawno kupiłem Sonatę gls 2.5v6 z 1999r. i nie wiem czy olej był wymieniany ,choć przyznam ,że kolor oleju jest czysty taki podchodzący pod czerwony i biegi wchodzą ,bardzo płynnie ,bez żadnych szarpnięć i skrzynia ogólnie chodzi wzorowo ,i mam poważną obawę czy wymieniać ten olej czy nie :?:

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za jakiekolwiek info :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei...

jakie oznaczenie ma moja asb

koreańce zrzynają z japońców, więc bardzo prawdopodobne, że będzie to japońska skrzynia AISIN - taka jak mają na przykład ople i jeep

najlepiej odczytać z tabliczki na skrzyni

czy w moim modelu jest filtr oleju pod miską czy ten środkowy

wszystkie FWD jakie spotkałem miały filtr wewnątrz, tylko RWD miały pod deklem (opel, mercedes, jeep)

nie wiem na ile to prawda a na ile bzdura,ale słyszałem że jeżeli olej nie był wymieniany ,to lepiej go zostawić ,ponieważ jak się wymieni na nowy to się zmyje w skrzyni ,,coś,,nie wiem co?ale może skrzynia pracować jeszcze gorzej po wymianie na ,świeży olej

prawda

jeśli olej śmierdzi spalenizną lub jest ciemny, to lepiej dać sobie spokój i odwlec wymianę skrzyni w perspektywie iluś tam nastu/dziesięciu tys km

chyba, że się chce zaryzykować wymianę już

świeży olej jest rzadszy bo nie ma zanieczyszczeń i elektrozawory + mechanizmy skrzyni lekko zmęczone nie wymienianym olejem nie będą w stanie utrzymać właściwego ciśnienia i skrzynia padnie raz dwa

jesli olej jest czysty, to warto wymienić i mieć spokój

u opla wymiana jest co 45 tys km - w większości aut tak jest - np jeep co 30 tys mil czyli jakieś 46-47 tys km

na statyczną wymianę powinno wystarczyć ok. 5l oleju - ATF oczywiście, warto zapytać w ASO jaki konkretnie - czy II, czy III czy może VI

przy dynamicznej wymianie ok. 10-12l wyjdzie i lepiej taką przeprowadzić jesli już sie za to zabierać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania