Skocz do zawartości

Chonda Civic 1,4is


Gość adamski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z niskimi obrotami na zimnym silniku. Po odpaleniu silnik ładnie wchodzi na wysokie obroty do ok. 1500-1800 i po ok. 30 sekundach obroty spadaja do 800 przy temperaturze otoczenia powyżej +5 stopni i nastepnie wzrastają ponownie do ok.1800 (i tak kilka razy), a gdy jest -10 i zimniej też ładnie odpala, ale obroty z 1800 spadają po tym samym czasie do 200 lub potrafi zgasnąć. Jest to kilka takich wachnięć do ok. 8 razy. Po około 3-4 minutach obroty się stabilizują wraz ze wzrostem temperatury silnika do ok. 750. Podczas jazdy silnik nie gaśnie, obroty są dobre nawet przy gwałtownym hamowaniu. Jeżeli samochód nie stoi dłużej niż 3-4 godz. obroty po odpaleniu są prawidłowe. Wymieniłem czujnik temperatury wtrysku, filtr powietrza i świece-ale nie pomogło. Skoki obrotów pojawiły się w kwietniu tego roku, póżniej przez całe lato do pażdziernika było wszystko wporządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wymieniłem czujnik od ssania a dokładnie to kolega,który trochę zna się na samochodach.Gdy odłączyliśmy wtyczkę od niego to zaświeciła się kontrolka check. Natomiast jeżeli chodzi o silniczek krokowy to może być problem z jego wyczyszczeniem bo wygląda na to, ze jest przynitowany do przepustnicy

 

[ Dodano: 2011-01-14, 12:22 ]

Witam ponownie. Pomogło czyszczenie silniczka krokowego i przepustnicy. Wszystko działa poprawnie. Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania