Skocz do zawartości

Citroen C5 nie pali. POMOCY!!!!!!


Gość speed700

Rekomendowane odpowiedzi

:-( Witam i proszę o pomoc. Pokrótce opiszę mój przypadek. Zaczęło się od tego że jadąc na jałowym biegu obroty skoczyły mi do 7.000 i nie chciały zejść. Musiałem wyłączyć silnik po ponownym uruchomieniu pracował normalnie. Tak zdarzyło się dwukrotnie, jednego dnia. Następnego dnia silnik nie odpalił. Zaznaczam były mrozy. Pierwsza diagnoza-jeśli chodzi o brak zapłonu padła na pompę paliwa. Odczepiłem przewód przy pompie paliwowej - nie podaje paliwa. Zamontowałem nową. Odpalam-słyszę pompa pracuje-silnik nie. Odczepiam przewód na listwie - kręcę - paliwo nie leci. Biorę przewód dmucham powietrze - słyszę bąble w zbiorniku. Tak więc przewody czyste. Dalej nie wiem co sprawdzać. Ratunkuuuuuuuu!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pompy do listwy idzie jeden wężyk za pierwszym razem odczepiłem przy baku żeby sprawdzić czy pompa pompuje i jest sprawna gdyż założyłem nową- tak więc jest sprawna i pompuje. Następnie gdy nie zapalił odczepiłem wężyk przy listwie w silniku oczywiście zakładając wężyk przy pompie. Niestety paliwo nie dociera do listwy pomimo że jak dmuchałem to bąble wychodziły w zbiorniku paliwa!!!!!!!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem ma być coś zamarznięte skoro jest przedmuch - przecież pisałem!!!! jakby coś było zamarznięte to by mi oczy wypadły podczas dmuchania. , proszę o porady bardziej konstruktywne i czytanie ze zrozumieniem ;-);-);-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
jakim cudem ma być coś zamarznięte skoro jest przedmuch - przecież pisałem!!!! jakby coś było zamarznięte to by mi oczy wypadły podczas dmuchania. , proszę o porady bardziej konstruktywne i czytanie ze zrozumieniem

 

Przy listwie sa 2 wezyki, jeden to zasilanie (ten z pompy) drugi to powrót (leci od listwy/regulatora do zbiornika).

 

Spróbuj dmuchnac w drugi wezyk, moze byc tak ze dmuchasz w powrót.

Jesli pompa pracuje a paliwa na listwie nie ma to nie ma siły ze albo gdzies jest zatkany, albo ucieka gdzies wczesniej (to zauwazyłbys raczej odrazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania