Skocz do zawartości

Regulacja bingo s


Gość spox10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z doregulowaniem instalacji 2 generacji z elektronika bingo s.Bylem na regulacji w dwoch miejscach ,ostatnio lacznie z analizatorem spalin.Ale jak zwykle nie popisali sie.Samochod na biegu jalowym daje czaly czas bogto stoi na czerwonym,dopiero jak obroty rosna jest wszystko ok .Jak to dostroic.Druga sprawa jak przy niskich obrotach lekko sie dusi wyzej idzie idealnie.Obecnie wywalilem krokowca i jezdzilem na srubie,ale chce go zalozyc tylko musze jakos to skorygowac,.parownik jest po regeneracji ,filtr wymieniony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klasycznej instalacji II generacji właśnie krokowiec służy do odpowiedniego dawkowania gazu przy określonych obrotach silnika

albo elektronika nie halo albo sam krokowiec jest zwalony

przy registrze czyli śrubie, może być takie zjawisko, że na jałowym nie za bardzo a dalej ok, bo śruba daje "średnią" ilość gazu która ma odpowiadać w miarę w każdych obrotasch

po to jest krokowiec by precyzyjnie podawać gaz

jakieś te gaziarze niekumate, skoro wiedzą że jest niedobrze a na chama regulują zamiast szukać przyczyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda slow na temat fachowcow.Mialem kiedys zwalona sonde to chcieli mi parownik wymieniac.Niebylem u pierwszego lepszego tylko u polecanego na forum .Na srubie chodzi dobrze, ale jak sobie sam regulowalem,ale chcialbym wrocic do krokowca.Sprawdze krokowca ale wydaje mi sie ze problem lezy w doregulowaniu parownika z krokowcem.przed regulacja na jalowym mialem ubogo dlatego pojechalem na regulacje gdzie mieli rowniez analizator to ustawili ze na jalowym teraz jest bogato

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Instalacje poprawialem wlasnie po gazownikach.Doszedlem i doregulowalem sam okazalo sie ze rozlegulowali mi parownik .Obecnie chodzi jak trzeba spalanie w jezdzie kolo domu na krotkich odcinkach wychodzi ok 15,5 litra.Z ta pojemnoscia w automacie i w 2 gen to wynik bardzo dobry.Mialem dobrego szpeca,ale wyjechal za granice.Co do innych jak mam jezdzic eksperymentowac placac za regulacje 50 zl i poprawiac to dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania