Skocz do zawartości

[tuning] Polerowanie pokrywy zaworów silnika


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Może zaczne najpierw co potrzeba a więc zestaw papierów ściernych na wode: 200,400,600,800,1000,1200,2000 (ja zużyłem po 3-4 kawałki gdzieś 20x20cm) do tego polecam paste firmy K2 "Aluchrom" do polerowania po skończonej pracy, szczotke drucianą, przyda się równiez uszczelka pod pokrywe-koszt 50 zł. można też użyc wiertarki lub wkrętarki z regulacją obrotów do polerowania, do tego krażek z rzepem do nich plus wkładke filcową, ja miałem je ale raczej się nie przydało bo wszystko robiłem ręcznie, zaczołem od zdjęcia pokryw, potem czyszczenie szczotką drucianą, zwłaszcza w zakamarkach, następnie zaczynamy od papieru 200 i to ważne musimy tak długo pracowac aż znikną wszystkie wżery w aluminium, u mnie było ich sporo stąd dosc długo to trwało i dalej idziemy wyżej czyli 400 itp. na początku będzie się rysowac ale nie ma się co przejmowac bo im dalej tym rysy będą się zmiejszac, czeka nas kilka godzin pracy bo to naprawde tak łatwo nie idzie ale warto przy papierach 1200 i 2000 trzeba się przyłożyc bo dzięki nim można zniwelowac rysy, ja najpierw wypolerowałem pokrywe że dosc mocno się świeciła lecz stwierdziłem że troche za bardzo i ją lekko zmatowiłem żeby dało to efekt lekko matowego aluminium, ogólnie trzeba miec troche cierpliwości ale efekt mówi sam za siebie i możecie sami zdecydowac czy wolice efekt lusterka czy raczej troche matowego ale za to czystego aluminium, na końcu używamy pasty K2 i to ona nada połysku czas pracy około 12h ale dużo zależy w jakim stanie są pokrywy i jak szybko będziemy działac i jak dokładnie

 

Kilka zdjęc z mojej pracy i jak coś pytajcie

 

dsc03606.jpg

dsc03607.jpg

dsc03608.jpg

dsc03609l.jpg

dsc03610.jpg

dsc03612n.jpg

dsc03614.jpg

dsc03615.jpg

dsc03616.jpg

dsc03624.jpg

dsc03785.jpg

dsc03786.jpg

 

 

 

Autor: redzi http://forum.alfaclub.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=3025

Źródło: http://www.alfaclub.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania