Skocz do zawartości

[e34] BMW 535 m30 nie odpala!


Gość Wasyl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano nie chciała buma zapalić, brata poprosiłem, żeby zaholował mnie do kumpla na kompa, ale z dwójki go odpaliłem... Pojechałem na uczelnię i po powrocie znowu dupa. po kilku chwilach wpadłem na pomysł, żeby czujniki popatrzeć - po odpięciu przepływki - odpalił, trochę kulał, ale jak się przełączył na gaz to malina chodził. Reasumując:

 

- Z podłączoną przepływką pali raz na 20 odpaleń

- Z odpiętą odpala

- Przepływkę podmieniałem na sprawną, ale dzieje się to samo (100% sprawna, bo kumpel na niej jeździ...)

 

 

Na kompie wyszła sobda lambda - ale przez sondę nie może nie odpalać...

 

Na gaziorze chodzi malina, na benzynie kuleje i to tylko na odłączonej przepływce...

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, ale przy obłamanych kablach byłaby różnica, czy przepływka jest podłączona, czy nie? Bo teraz ma to znaczenie i na niepodłączonej jakoś tam pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być bo:

- mogą zwierać powodując fiksowanie ecu

- jeden obłamany nie podaje sygnału do ecu ale ecu wie, że przepływka jest

- zwara może powodować błędne podawanie informacji o ilości zassanego powietrza skutkiem czego nie pali bo bardzo bogato/bardzo biednie ma

 

odpinasz przepływke i wie że jej nie ma, więc przyjmuje średnią wartość zapisaną w mapie zapłonu i zapala

nierówno pracuje, bo to wartość średnia a nie optymalna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął multimetr, schemat i pojechał po kablach sprawdzając, czy od przepływki dochodzi wszystko do złącza ecu i czy zwary nie ma między nimi

z żarówką to nie zdziałasz dużo, bo jedynie sprawdzisz, czy przepływka dostaje +12v i nic więcej

a z bateryjką ostrożnie

niektóre czujniki pracują na 5v niektóre na 12v a niektóre na 3,3v

żebyś nie wykopcił czegoś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania