Skocz do zawartości

czujnik wałkow rozrzadu X20XEV opel


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kilka dni temu wywaliło mi bład... podjechałem do znajomego z forum VKP i szczytał mi błedy- czujnik wałków rozrzadu- wykasował go no i gicio było ;) aż do dzisiaj, kiedy wracajac z cmentarza Viki ześwirowała i zgasła.... zatrzymałem sie, przekreciłem kluczyk w pozycje "0", poczym znowu zapłon cyk, myk i odpaliła ale znowu Check sie zaświecił ale po chwili zgasł...

 

i teraz pytanko:

 

Czy ten bedzie oki: http://moto.allegro.pl/nowy-oryg-gm-czujnik-walka-rozrzadu-opel-1238915-i1282740096.html

 

 

A drugie pytanie:

 

Jak sie do niego dobrac???? Trzeba ściagać osłone rozrzadu???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten bedzie oki:

wszystko zależy od tego jaki masz simtec - czy 56 czy 56.5

pisze to na ECU - jest naklejka

 

Jak sie do niego dobrac???? Trzeba ściagać osłone rozrzadu???

tak

zdejmujesz osłonę świec, zdejmujesz pokrywę boczną rozrządu i torxem odkręcasz czujnik

wyjmuje się go górą, obok świec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz pokrywę boczną rozrządu

 

To trzeba ta boczna łape odkrecic????

 

[ Dodano: 2010-11-01, 20:19 ]

d9c9097ace00d04fm.jpg

To czujnik jest tu jak to czerwone kułeczko... tzn tendy go wyjmuje, a tu gdzie ta krecha jest łapa przykrecona????

 

A komp jest przy podszybiu w Viki??? od strony pasażera ale w podszybiu schowany tak???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz, czy osłona jest 2-częściowa

jeśli 1-częściowa jak w omedze, to musisz łapę zwalić

podlewaruj silnik żeby lekko się uniósł - z 5-10mm starczy i odkręcasz łapę razem z poduszką

robota prosta i nieskomplikowana - silnik nigdzie nie ucieknie bo trzyma go tylna łapa skrzyni i przednia łapa skrzyni

ecu jest w podszybiu jak piszesz - w moim jest tuż przy silniku ale x20xev powinien go w podszybiu mieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlewaruj silnik żeby lekko się uniósł

 

To za miske mam zlapac???? tzn jakaś deske i lewarek taki hydrauliczny czy jak ???? :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania