Skocz do zawartości

problem z przekładką silnika


Gość em1L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam następujący zgrzyt przy swapie silnika w mojej vectrze, chodzi o to, że kupiłem silnik bez osprzętu, mając nadzieję, że wszystko ze starego da radę przełożyć.

dobra, dostałem silnik, rozpakowałem i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to inne koło pasowe, to przy filtrze olej, nie było jak u mnie na pasek wielorowkowy, tylko na klinowy. Myśle "przełoży się ze starego", ale nie pasuje. Dowiedziałem się u mechanika, że poszłoby gdybym miał alternator i pompe wspomagania od tamtego silnika, ale nie mam. Mój silnik jest z 93r., ten który kupiłem jest z 88r.

czy jest jakaś nadzieja, że po włożeniu alternatora i pompy zacznie jeździć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień koło pasowe razem z kołem dolnym rozrządu i będzie gitara

po prostu ze swojego przełóż lub dokup altek na szeroki pasek i tyle

w tym nowym silniku masz nowszy rozrząd z napinaczem, w swoim starszy - bez napinacza

to akurat też trza bedzie przejść na stary typ, bo zęby są inne o ile pamiętam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jasności, silnik który kupiłem jest z 88r., mój który posiadam jest z 93r.

ten z 88r jest bez osprzętu, z kołami na paski klinowe, z 93r. na paski wielorowkowe,

koła dolnego nie da rady przełożyć do tego starszego bo nie pasuje, byłem z tym u mechanika i mówi że tam wał jest inny i całkiem inny układ rozrządu, inna pompa wody i wogóle lewa strona jest inna.

 

własnie myślałem, że te koło do starego się przełoży i będzie działać, ale nie da rady.

 

samochód zaciągnięty u mechanika na warsztat jest

 

plan był prosty, szybko wyjąć silnik, przełożyć co trzeba do drugiego złożyć i jeździć, ale trochę sie skomplikowało

 

na alternator i pompe bede musiał trochę poczekac

 

mechanik powiedział, że gdybym miał alternator i pompe razem z paskami to wszystko by działało, a tak to kicha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania