Skocz do zawartości

[chłodzenie/klimatyzacja] Odgrzybianie klimy Audi 80


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji ze była ładna pogoda postanowiłem odgrzybic klimatyzacje, opis dotyczy wersji z dwoma poduszkami. Do tego celu uzyłem preparatu w spreju firmy CRC 10702113. Zaczynamy od okręcenia 4 śrub w schowku zaznaczone na czerwono

1_57.jpg

 

Po zdemontowaniu schowka ukaże sie nam taki oto widok

2_57.jpg

 

Na zdjęciu na niebiesko zaznaczyłem wtyczke od czujnika temp. w kanale powietrza, która nalezy wypiąc z zaczepu oraz mocowanie i przewody od wentylatora. Na czerwono sa zaznaczone śruby które nalezy odkręcic w celu wyjecia wentylatora i dostania sie do nagrzewnicy.

Po wyjeciu wentylatora taki to oto widok sie ukazuje

3_54.jpg

 

Następnie przystepujemy do odgrzybiania klimatyzatora, na poczatek dokładnie spryskujemy pianką cała nagrzewnice w dalsej kolejnosci wkładamy całą rurke w przewody wentyalcuje i naciskamy przycisk jednoczesnie wyjmując rurke, robimy takl ze wszystkimi przewodami wentylacyjnymi. Po tej operacji składmy wentylator i uruchamiamy silnik właczamy wentylator na II bieg oraz klmatyzacje wraz z obiegiem wew. Musi tak pochodzić około 5 min obserwujac czy wycieka nadmiar wody z przewodu odpływowego klimatyzacji w komorze silnika

4_52.jpg

 

jest pokazana częśc znajdujaca sie we wnetrzu. Nastepnie wyłaczamy klimatyzacje i dajemy ogrzewanie na max i musi jeszcze pochodzic 5 min zeby odparował nadmiar cieczy w kanałach wentylacyjnych. Po tej operacji klimatyzator jest odgrzybiony i wydenzyfekowany i ładnie pachnie w kabinie.

 

 

Autor: Wojtek26,

Żródło: http://www.audi80.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania