Skocz do zawartości

Duze spalanie we fiacie punto


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z punciakiem dużo pali a mianowicie ok 11l na 100km po mieście (dla porównania drugie auto z silnikiem 1,6 cięższe większe itd pali 10-11l)Auto kupiłem wymieniłem świece (na NGK) kable poprzedni właściciel podobno zmieniał niedawno(sa niebieskie ) filtr gazu jakieś 5tys temu filtr powietrza 4tys temu Parownik został zregenerowany obroty trzyma odpala nie gaśnie bylem na regulacji gazownik powiedział ze wszystko ok ale chyba nie jest skoro pali 11l.Panowie co jest z tym autem!!!POMOCY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że nie zbyt dobrze wyregulowana jest instalacja gazowa podjedz do innego gazownika regulacja nie jest droga i szybko się zwróci, jaką masz instalację LPG możesz mieć też uszkodzony czujnik temperatury silnika i jak centralka będzie brała dane z tego czujnika to może świrować ale podczas regulacji fejsem gazownik powinien odczytać jaką masz temperaturę na silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik dobry poleciło mi go paru mechaników.Nie wiem ale odczuwam ze auto jest jakieś wolne od początku jak kupiłem tak jest ale może dlatego ze wcześniej jezdzilem z większym silnikiem przy 70km obroty są na 2,5tys i słychać silnik.Instalacje miałem już regulowana u 2-dwóch innych i kompletna porażka.Aha i po regulacji odczuwam tak jak by auto się trzęsło od silnika jakieś wibracje.Ale obroty mam super 0,9 i nie falują czy spadają.Może być to ze obudowa filtra powietrza ma jakaś dziurkę czy coś :crazy: ?Aha instalacje mam lovtec (z napisem super)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fiatem Punto z takim małym silnikiem możesz mieć taki efekt że brakuje wszystkiego a wcale po przesiadce z większego silnika ale to nie może wpływać na tak duże spalanie, ja bym jednak postawił na regulację, w instalacjach LPG silnik będzie pracował nawet przy zbyt dużej ilości gazu i będzie jechał ale efektem ubocznym jest lekkie przymulenie i duże spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w lodzi znaleźć dobrego gazownika władowałem już trochę kasy szkoda wyrzucać w błoto kolejne pieniądze.Może się uda raz a dobrze.Myślę tak może jeszcze kable jakieś kupić nowe ale jakie są w miarę dobre i tanie?I zaczął ostatnio trochę szarpać tak na 100km z 10-20 razy szarpnie przy ruszaniu może za szybko biegi wrzucam..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zawsze np dziś przejechałem 80km nie szarpnął ani razu... chyba ze ruszałem z 3-ciego biegu :)

 

Jakie kable polecasz?

bo świece mam wymienione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable polecasz?

Ja robię tak, wchodzę do sklepu i mówię proszę kable do omegi b 2,0 8V jeśli sprzedawca proponuje mi jakiś podział cenowy to trafiam w środek i nigdy nie patrzyłem na firmę jaka je wykonała choć ostatnio kupiłem firmy Sentech nawet na pudełku jest napisik polecane do LPG choć jest to niekonieczne byle nowe i dają dobrą przepustowość prądowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam czasu na sklepy dlatego szukam na allegro jest taniej i wygodniej:

mam 2 typy

 

Sentech

http://allegro.pl/przewody-zaplonowe-lpg-fiat-panda-palio-punto-i1237084324.html

 

 

NGK

http://allegro.pl/show_item.php?item=122532448

 

poradzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania