Skocz do zawartości

[nadwozie] Montaż biksenonów Audi 80


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wziąłem sie za montaz zakupionego zestawu Bi-xenonów o barwie 6000K. Wg wszystkich zapewnien montaz powinien zająć do 1 godz mi zeszło sie prawie 3 ale pokoleji.

Pierwszy problem pojawił sie gdzie zamontowac zapalnik i sterownik długie/krótkie z prawej strony foto nr 1. Z lewej strony jest łatwy dostep i wystarczajaco duzo miejsca foto nr.2. Po wymontowaniu całego filtra powietrza jedyne słuszne miejsce znalazłem pod lampa przednią foto nr3.Z lewej strony wystawała śrubka którą wykorzystałem do przykręcenia zapalnika fotonr.4. Po zamontowaniu zapalników problem pojawił sie z miejscem montazu sterownika długie/krótkie. Udało sie znaleźć miejsce pod filtrem foto nr.5. Ostatnim krokiem pozostało wywiercenie otworów w obudowie lampy aby przeprowadzic kable zasilające żarówki. Najwięcej czasu zeszło na znalezieniu odpowiednich miejsc na montaz zapalników, samo podłaczenie jest łatwe i proste.

Odbłysnikom nic sie nie stanie xenony maja nizszą temp pracy niz zwykłe żarówki. Jechałem wieczorkiem to jest duza róznica szczególnie jeżeli o widocznośc pasów i znaków, droga tez, ale efekt bedzie widoczny po ustawieniu prawidłowo lamp i podczas jazdy w nocy. Zaleta tego zestawu jest dodatkowy sterownik odpowiadajacy za zmiane świateł i nie trzeba przerabiac instalacji przy pająku, żeby xenon nie gasł po zmianie.

 

foto1

1_56.jpg

 

foto2

2_56.jpg

 

foto3

3_53.jpg

 

foto4

4_51.jpg

 

foto5

5_48.jpg

 

 

Autor: Wojtek26,

Żródło: http://www.audi80.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania