Skocz do zawartości

Jeep XJ - wymiana uszczelniaczy półosi Dana30


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie sworzni zwrotnic /co wiązało sie z wyjmowaniem półosi/ zauważyłem problem z wyciekami oleju z przedniego mostu /z obydwu stron/, no i wreszcie wczoraj zabrałem się za wymianę uszczelniaczy.

 

 

Na początek zdjęcie moich nowych "kobyłek" do podstawiania pod autko

 

 

 

dscn0015amf6.th.jpg

 

 

Rura dolna 60mm przyspawana solidnie do płyty 250x250x16mm - rura górna 50mm z naspawaną płytką 100x100x16mm. Całość ponawiercana w kilku miejscach w celu regulacji wysokości. Sprawdziły się super.

 

 

 

 

 

A tak wyglądała końcówka mostu po wyjęciu krótkiej półosi - widać jak olej wyciekał z mostu:

 

 

dscn0016acc2.th.jpg

 

 

Po rozkręceniu obydwu stron, wyjęciu półosi i mechanizmu różnicowego wybiłem stare uszczelnienia przy pomocy długiej rurki wsadzanej od strony piast kół. Wszystko należy oczywiście ładnie wyczyścić i wbić nowe uszczelnienia. No i do tego potrzebny jest kawałek rurki o średnicy zewnętrznej 50 mm i długości ok 50-60mm. Rurka ta jest widoczna na następnym zdjęciu - widać też założony nowy uszczelniacz

 

 

dscn0018ahb3.th.jpg

 

 

Poskładać - zalać olejem - i wio

 

 

 

Ja skorzystałem jeszcze z okazji, że miałem wszystko na wierzchu podniesione i przesmarowałem wszystkie dostępne z tej strony auta końcówki i krzyżaki.

 

 

 

 

 

Aha - jedna uwaga - między bajki można sobie włożyć stwierdzenie, które wyczytałem kiedyś na forum, żeby uważać przy wkładaniu półosi, aby nie wepchnąć uszczelnień do środka mostu. Uszczelnienia te są bardzo mocno osadzone - trudno je nawet wbić na swoje miejsce, dlatego niezbędnym jest zaopatrzyć się w akcesorium podobne do zastosowanej przeze mnie rurki.

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik komuś się przyda.

 

 

Życzę miłej pracy.

 

 

Autor: Leo_1969

Żródło: http://www.jeep.org.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania