Skocz do zawartości

Jeep XJ - maska na siłownikach zamiast pręta podpierającego


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadziłem kolejne malutkie usprawnienie w moim kochanym autku

 

 

Zamontowałem mianowicie amortyzatorek od tylnej klapy do podnoszenia i podpierania maski silnika - miałem 2 stare amortyzatorki, które klapy z tyłu już nie utrzymywały, a maska na jednym z nich bangla tak, że ja chce wyrwać - myślałem nawet, żeby założyć 2 amortyzatorki, ale jeden w zupełności wystarcza i drugiego już nie zakładam.

 

 

 

Podparta amortyzatorkiem maska wygląda tak:

 

 

 

 

 

dscn0570a.th.jpg

 

 

 

 

 

Tutaj jest mocowanie górne - śruba M10 skręcona dwoma nakrętkami na blasze dolnego poszycia maski - na wystający kawałek gwintu M10 założone jest "koluszko" amorka

 

 

 

 

dscn0571a.th.jpg

 

 

 

 

 

 

Mocowanie dolne - śruba M10 wkręcona w kawałek grubego płaskownika /10mm/, który przytwierdzony jest dodatkowo trzema śrubami do blachy nadkola - śruba M10 przechodzi przez ten kawałek płaskownika na wylot i też wchodzi w otwór w blasze nadkola /dla usztywnienia/ - kawałek gwintu śruby wystaje i tak samo jest nań założone dolne "koluszko" amorka

 

 

 

 

dscn0572a.th.jpg

 

 

 

 

 

Ciekawostką jest właśnie to, że te "koluszka" amorka wchodzą idealnie na gwint śruby M10 - miałem na początku zamiar przewiercać to na wylot i zabezpieczyć nakrętkami z drugiej strony, ale jak założyłem na końcówkę śruby M10 to się ucieszyłem, że to tak idealnie pasuje i trzyma się na gwincie tą wewnętrzną sprężynką.

 

 

 

 

Jeden amortyzatorek podnosi maskę bez trudu już od takiego położenia - jest to ostatnie miejsce, gdzie niepodparta maska "wisi" w powietrzu - wystarczy lekko ruszyć do góry i już amorek ją dalej podnosi do "pionu"

 

 

 

 

dscn0573a.th.jpg

 

 

 

 

 

 

Autor: Leo_1969

Żródło: http://www.jeep.org.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania