Skocz do zawartości

problemy z obrotami


Gość Tomek 1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Na jakim poziomie sa te obroty? Dla zimnego silnika powinny byc w granicy 1100-1300obr/min, nawet do 1500obr/min jesli nie trwa to długo. Jakie obroty ma na ciepłym silniku?

 

Jesli sa duzo wyzsze (pod 2000obr/min lub wiecej) to zacznij od silniczka krokowego.

 

EDIT

 

Widze ze gaz masz, wiec dopisz jaka instalacje (Generacja instalacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość opelek16

Witam. Odswieze temat choc nie w astrze mam problem tylko w corsie.

Dzis mialem taki przypadek, ze odpalilem zimny silnik a on wskaczyl na duze obroty wczesniej tak nie bylo(nie wiem jakie bo nie mam obrotomierza wiec na sluch) utrzymywal sie tak az do czasu kiedy ruszylem. Zawsze przed ruszeniem odczekuje pare minut i wlasnie te pare minut mial ciagle duze obroty. Pozniej na rozgrzanym silniku odpalalem i nie zaobserwowalem duzych obrotow na jalowym. Co moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelek16
Myślę że zaczyna CI szwankować czujnik temperatury

 

Moze byc tak jak mowisz grzes bo zaobserwowalem cos jeszcze kontrolka oleju przy przekreceniu kluczyka na on nie zapala sie, zapala sie dopiero po odpaleniu auta i znika tak jak powinno byc. Wiec kupie ten czujnik i zaczne od tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czujnik temperatury nie ma nic wspólnego z czujnikiem ciśnienia oleju, ja bym poczekał aż temperatura na zewnątrz się troszkę podniesie i zaobserwował jak te obroty się stabilizują, co do czujnika ciśnienia oleju, to bym go doświadczalnie wymienił, Jak będziesz kupował czujnik temperatury to musi mieć on dwa piny z niebieska kostką, b o w oplach SA dwa czujniki jeden do wskaźnika z jednym pinem a drugi do ECU z dwoma pinami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania