Skocz do zawartości

problem z ESP/ASR


Gość Elaaa

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry pisze na forum poraz pierwszy bo mam problem...;/ jestem posiadaczką peugeota 307 hdi 2.0 disel

 

co trzeba zrobić jeśli wyświetla sie napis na panelu ESP/ASR not functioning? i włańcza się znaczek Od poziomu płynu chłodzenia silnika pomimo że płyn jest w zbiorniku tyle ile trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to na pewno ikonka płynu?

 

to nie ma nic wspólnego z asr czy esp

oba systemy mają związek z trakcją - asr zapobiega buksowaniu kół przy ruszaniu (koło wykonuje 1 obrót w poślizgu i jest wyhamowywane) a esp to elektroniczna kontrola toru jazdy i również opiera się o dohamowywanie koła tracącego przyczepność podczas pokonywania łuku drogi

 

bezposrednio udział w funkcjonowaniu tych systemów ma abs (czujniki prędkości poszczególnych kół) i dohamowywanie każdego koła odrębnie w razie potrzeby jest pod jego kontrolą a informacje podaja układy asr i esp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Od poziomu płynu chłodzenia

 

A moze płynu hamulcowego? Jak bedzie mało to moze swirowac

Najprosciej podpiac pod komputer i sprawdzic dlaczego nie działa (jaki jest bład)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Elaaa dalej o peugeocie tylko że z innego konta

 

 

ja wiem że to nie ma nic wspólnego z tamtym tylko że ona zapalała sie oddzielnie a tamto oddzielnie .. z tym że zauważyłam na nierównościach na drodze włańcza się komunikat na panelu to jakby coś tak mi się wydaje chyba z przewodami...

 

a co do podłańczania pod komputer to juz to wcześniej robiłam ale dokładnie nie dowiedziałam się co się dzieje... ale najgorsze jest to że nie wiem ile to będzie kosztowało a kasiejki nie mam za bardzo..;/

 

czy jest w samochodzie coś takiego jak sterownik chłodzenia chłodnicy.. czy to może wiązać się z zapalaniem tej ikonki ..?

 

[ Dodano: 2010-09-19, 20:48 ]

prosze mi jeszcze mi doradzić czy jeśli byłby zepsuty bezpiecznik od tego ESP/ASR czy można to odłończyć bo jest to dość kosztowne ? czy można bez tego jeździć? w samej rzeczy nie wiem dokładnie co to jest czy to jest bezpiecznik czy sterownik czy cos jeszcze innego .... bo z tego co mówił mi mechanik to bezpieczniki to sa groszowe sprawy... ale sterownik czy coś to może troche więcej kosztować .... tylko nie wiem co to właśnie jest

 

[ Dodano: 2010-09-28, 21:42 ]

prosze pomóżcie mi!;/:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania