Skocz do zawartości

[nadwozie] Lakierowanie elementów plastikowych


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji tego, że malowałem listwę pod reflektor postanowiłem zrobić mały manual dotyczący malowania plastikowych części.

 

Potrzebujemy:

1. Podkład akrylowy do plastiku.

2. Lakier właściwy (kolor)

3. Lakier bezbarwny

4. Benzynę ekstrakcyjną

5. Przydały by się rękawiczki gumowe o ile nie chcecie tak jak Ja szorować potem rąk 15 min

6. Suche czyste szmatki

7. Coś co chcemy pomalować

 

1_43.jpg

2_43.jpg

3_41.jpg

 

Czynności:

1. Przecieramy nasz obiekt zainteresowania (ja miałem listewkę) szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną w celu odtłuszczenia i odpylenia

2. Odczekujemy chwilę i spryskujemy podkładem. Ja dałem dwie cienkie warstwy w odstępach ok. 10 min:

6_0_2.jpg

3. Po ok. 20 min nakładany 3 – 4 cienkie warstwy lakieru właściwego w odstępach ok. 10 min

7_21.jpg

4. Po kolejnych 20 min spryskujemy całość lakierem bezbarwnym. Na swoim przykładzie wiem, że lepiej zrobić to z odległości ok. 20 – 25 cm, za jednym zamachem.

8_31.jpg

5. Zostawiamy do wyschnięcia i cieszymy się efektem:

9_28.jpg

10_27.jpg

11_23.jpg

12_23.jpg

 

Uwagi końcowe:

1. Lepiej robić to w wentylowanym pomieszczeniu, a nie w piwnicy jak to robiłem ja No chyba, że ktoś lubi stan po wdychaniu oparów, ale to pozostawiam do indywidualnej oceny.

2. Uważajcie by jakiś paproch pod lakier nie wpadł bo wtedy kaplica.

3. Używajcie rękawiczek, by potem nie myć rąk przez 15 min.

 

PS Ja robiłem to w ten sposób. Czy dobrze? Czas pokaże.

 

 

 

Autor: Figur

 

Źródło: Daewooforum.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania