Skocz do zawartości

[nadwozie] Montaż sterownika do org. centr. zamka Golf


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie wielu z was ma centralny zamek w swoim autku, ale niestety nie ma zdalnego sterowania z pilota, ja postanowiłem sobie takowy założyć. Kupujemy sterownik (polecam Stig) i zabieramy się do pracy (sorry za fotki, robione telefonem)

Uwaga: najlepiej wcześniej odłączyć akumulator!

 

1. Najpierw rozbieramy boczek drzwi kierowcy:

 

1_0_1.jpg

 

przy uchwycie ten plastik od środka trzeba podwadzić śrubokrętem

 

2_0_1.jpg

 

2. Po zdjęciu osłony należy odwinąć wiązkę kabli tak jak na zdjęciu i odnaleźć kable 0.75mm: żółto-niebieski, zielono-czerwony. Następnie usunąć z nich osłonę drutu tak aby nie rozcinać kabli (polecam do tego nóż do tapet). W moim sterowniku kabel biały odpowiada za zamknięcie zamka, więc lutujemy go z żółto-niebieskim kabelkiem z drzwi, a kabel biało-czarny (odpowiada za otwarcie) z zielono-czerwonym kabelkiem z drzwi.

 

3_0_2.jpg

 

UWAGA: jeżeli mamy moduł komfortu w naszym aucie i sterownik jest wyposażony w dodatkowy kabel od domykania e. szyb i szyberdachu (w moim sterowniku jest to kabelek zielony) to lutujemy go razem z żółto-niebieskim kablem z drzwi, tym co łączyliśmy z sygnałem zamykania drzwi ze sterownika.

 

4_0_3.jpg

 

3. Następnie łapiemy masę i +

Odkręcamy osłonę która jest nad nogami kierowcy i widzimy tam coś takiego:

 

Kabelki żółty, żółto-czarny, czarny ze sterownika skręcamy razem, lutujemy i przykręcamy do kawałka blachy który znajdziemy pod kierownica w kokpicie, czyli łapiemy masę, natomiast kabelek czerwony to +12V i jego przykręcamy do środkowej śrubki tak jak na zdjęciu. Dobrze dla pewności miernikiem sprawdzić gdzie mamy stałe 12V. Zaznaczam że ja tak sobie zrobiłem, możecie wg uznania łapać prąd np. z zapalniczki.

 

5_0_1.jpg

 

4. Pozostało nam podłączyć kabelki ze sterownika pod kierunkowskazy, aby po zablokowaniu drzwi ładnie nam to zasygnalizowały.

Od sterownika wychodzą dwa brązowe kabelki, jeden to kierunek prawy a drugi to lewy.

Zdejmujemy osłonę która jest między kierownicą a zegarami i po lewej stronie mamy fioletowo-czarną kostkę. Wypinamy ją i do czarno-białego kabelka mocujemy jeden brązowy, a do czarno-zielonego drugi brązowy kabelek ze sterownika.

 

UWAGA: jeżeli od sterownia wychodzi jeden brązowy kabelek wtedy trzeba go podłączyć do jednego z wymienionych wyżej kabli z kostki następnie zrobić połączenie krótkim kabelkiem do drugiego kabla z kostki, ale z zastosowaniem diody prostowniczej, po to aby przy włączeniu kierunku prawego nie zaświeciły się oba na raz (dioda przepuszcza prąd tylko w jednym kierunku).

 

Autor: Vito1988

Źródło: http://forum.vwgolf.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania