Skocz do zawartości

Skrzynia automat zgubila 4 bieg


Gość spox10

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm... ładnych kilka lat siedzę w automatach - mam któregoś tam z kolei (w zasadzie 2 obecnie).

Proste pytanie:

czy kwota 3500zł za regenerację skrzyni automatycznej to mało?

Jeśli dla ciebie mało, to gratuluję zayebistych dochodów - dla mnie to kosmos.

Nie porównuj automatu na hydraulice (takie też miałem - w kadecie 86r) z automatem z elektroniką - to dwa inne światy tak samo, jak mercedes 115 czy 123 mogący 20 lat mieć blachę bez rdzy i przebieg 3-4mln km, z mercedesem produkowany choćby 10 lat temu, który rdzewieje na potęgę i ledwo przejedzie 700-800 tyś. Zapominasz, że kiedyś auta produkowano patrząc na jakość, a teraz robi się je jakoś. Czyli księgowi je projektują i nie ma to nic wspólnego z trwałością.

Wystarczy w obecnym automacie nie wymieniać oleju i już masz kredki. Sam tego doświadczyłem kupując auto używane z dexronem czarnym jak smoła - długo nie pożyło, najpierw tryb awaryjny a potem szrot i wymiana skrzyni.

 

3500 zł jakiej skrzyni asb ? model ? i umówmy się że nie zaglądamy sobie w portfel . Dla twojej informacji powiem Ci że ceny regeneracji asb tj. wymiana uszczelek, tarczek, simeringów, panewek na wałku zdawczym, włącznie z wyciągnięciem i włożeniem skrzyni do furaka do koszt od 1200 do 2500 i tyle. No i tak na nawiasie cyt "jedynie należałoby bardzo mocno współczuć właścicielom aut amerykańskich lub jakichś naprawdę mało popularnych..." no sory ale z amerykańskimi autami chyba nie miałeś nic wspólnego więc nie pisz rzeczy nie prawdziwych bo automaty zza oceanu aukurat są najmniej awaryjne od tych z europy czy japońców i takie są fakty. A polacy musza sie niestety nauczyć jezdzić na automatach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zrobił się lekki offtop - zakończymy raz dwa. Szybkie odpowiedzi na szybkie pytania

 

 

z amerykańskimi autami chyba nie miałeś nic wspólnego więc nie pisz rzeczy nie prawdziwych bo automaty zza oceanu aukurat są najmniej awaryjne od tych z europy

Jeep Grand Cherokee WJ 2002r 4.7v8 QTII, skrzynia konkretnie 545RFE

A z forum jeep.org.pl wynika, że psują się tak samo często, jak japońskie AISIN czy inne.

 

umówmy się

No i jesteśmy umówieni. Dla ciebie tanio dla innych nie.

 

Możemy zakończyć OT?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania