Skocz do zawartości

Przeróbka z mieszalnika na sekwencje


Gość mario87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mój brat ma Daewoo Nubire 1.6 16V z najprostszą mieszalnikową instalacją gazową. Auto ma od roku czasu i gaz już był tam założony. Nigdy nie jeździł tym autem na gazie tylko na benzynie po za tym auto niespecjalnie chce na nim chodzić. W aucie na dniach skończę robić remont silnika i namawiam brata aby za jakiś czas pojechał na przegląd instalacji no i żeby zaczął jeździć na LPG bo to zawsze będzie taniej niż jazda na PB i to jeszcze tak paliwożernym autem. Tylko teraz się zastanawiamy nad tym czy można by było przerobić obecną instalację na sekwencję tak aby nie było potrzeby wymieniać jej w całości od zbiornika aż po elementy pod maską.

 

Dzięki i Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka się nie będzie opłacać moim zdaniem będziesz musiał wszystko wymienić oprócz butki, ja Ci zaproponuję Blosa już trzy lata z tym jeżdżę i jestem bardzo zadowolony.

http://allegro.pl/item1172802718_blos_brc_masz_samochod_na_gaz_zobacz_tutaj.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co się orientuję to wymieniasz elektronikę oraz osprzęt pod maską (zakładasz wtryski i inny parownik), butla, wielozawór i bodajże zawór benzyny i gazu zostają bez zmian. Są firmy które to robią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a czy muszą być jakieś papiery po takiej przeróbce z innej instalacji na sekwencję?? Chodzi mi o to czy nie ma problemów przy przeglądach potem jeśli np mam homologację i wszystko na II generację a założe sobie sekwencję...?

 

Przyklejone

 

Witam gaziarz po przeglądzie dokładnym stwierdził że instalacja II generacji nie jest w zbyt dobrym stanie i zaproponował założenie sekwencji (bez ruszania butl). Ja jestem za, ponieważ jak już pisałam wcześniej miałam problemy z instalacją, ponieważ auto gasło przy hamowaniu. Ale mam drobny dylemat gdyż gaziarz mówił że nie potrzebuje od niego żadnych papierów po dokonaniu takiej zmiany ale jak tu patrze w papiery starej instalacji to nie tylko butla jest w homologacji wymieniona ale także reduktory ich rodzaje i inne różne pierdoły i to jest podbite przez starostwo powiatowe i mam wątpliwości czy po takiej zmianie mogę mieć problemy w stacji przeglądów co roku bo np nie bede miałą papierów że te części zostały wymienione w ogole rodzaj instalacji wymieniony ( dodam że butki nei zmieniam tylko przód instalacji).. w ogole się nie orientuje w tych sprawach to dla mnie totalna nowość. Gaz był rejestrowany i zakładany w 2003 roku. Dodam że na pierwszym przeglądzie facer żądał ode mnie papierów na gaz homologacji itd. Bardzo prosze o poradę z góry dziękuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz podzespoły instalacji LPG to nie musisz nic robić i nigdzie zgłaszać jedyny wypadek jest przy wymianie butli która posiada homologacje inne podzespoły takie jak reduktor, mikser, czy też zmiana z II generacji na sekwencję nie jest konieczna wizyta w starostwie, wymieniasz i jeździsz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa..... niom właśnie tak mi mówił gaziarz... ale wolałam sie upenić ponieważ jak wziełam te papiery z homologacji to tam jest butla i wszystkie podzespoły wymienione też i tak sobie myślałam że jak zmienie to może być to nieważne albo cuś...

 

[ Dodano: 2011-10-20, 08:01 ]

niom i jak np na przeglądzie przedstawie te papiery z homologacji to czy nie będzie problemu z pieczątką jeśli będzie sekwencja a nie II generacja...?

 

[ Dodano: 2011-10-20, 08:07 ]

bo w sumie w świadectwie homologacji są wymienione wszystkie elementy wchodzące w skład instalacji. Czy nie będą sie czepiać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie diagnosta tylko chce widzieć homologację ze zbiornika a nie z całej instalacji, a na dokumentach ze zbiornika nie ma słowa na temat pozostałych elementów, każdy zbiornik ma swój dokument w którym jest jego numer fabryczny datę produkcji i datę ważności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania