Skocz do zawartości

[silnik benzyna] Wymiana pompy wody Punto I 1,2


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

wymiana pompy jest prosta, ale udało mi się ją wymienić bez ruszania rozrządu, więc jest trochę łatwiej...

najpierw- oznaki- grzał się nieźle, wiatrak się włączał kiedy chciał, pomimo odpowietrzania i tak był ciągle zapowietrzony. teraz jest z miejsca ok.

1. zdejmujemy koło i plastikowe nadkole- zdjąłem całe bo było o wiele łatwiej, niż tylko ten kawałek...

1_31.jpg

2. zdejmujemy filtr powietrza i na wszelki wypadek czymś zawijamy dziurę

3.odkręcamy naszą centralną jednostkę obliczeniową magnetti marelli i kładziemy tak żeby nie przeszkadzała...

2_31.jpg

4. luzujemy alternator na obydwu śrubach i odkręcamy to zębate koło na dole, oznaczając jego położenie- ważne aby było tak jak było- jedna śruba powinna byc upaćkana na czerwono i gwint też, ale słabo to widać, lepiej jakoś zaznaczyć...

3_30.jpg

5.zdejmujemy osłonę paska rozrządu i ustawiamy wszystko zgodnie ze znakami, to się nam nie ruszy...

4_29.jpg

5_27.jpg

6_26.jpg

6. blokujemy pasek przy kole na dole czymś tam co nie uszkodzi paska, ja użyłem kawałka gumy...

7_14.jpg

... oraz blokujemy pasek do koła na górze, " żaba " jest do tego idealna... tylko zabezpieczyć trzeba czymś pasek, no i nie za mocno oczywiście....

8_24.jpg

7. luzujemy napinacz paska, i potem pociągamy za pasek przy pompie wody aby go poluzować z tej strony, ściągamy go i odsuwamy żeby nie przeszkadzał...

9_21.jpg

10_21.jpg

8. teraz lub wcześniej należy spuścić wodę z układu, czyli jakaś miska czy coś w tym stylu, odkręcamy korek zbiornika wyrównawczego i zdejmujemy dolną rurę od chłodnicy...

9. wracamy do pompy. jest przykręcona na 4 śruby...

11_17.jpg

... potem fajny śrubokręt...

12_17.jpg

10. i czyszczenie szmata do środka żeby nie napaskudzić, trzeba to oskrobać... i to dobrze, czytałem że pompy lubią przeciekać...

13_11.jpg

11. w nowej pompie jest taki rowek na silikon [jestem przeciwnikiem silikonu, ale do tej pompy nie da się kupić uszczelki, w aso powiedzieli- silikon... więc nakładamy takiego balaska w ten rowek... nie za dużo, nie za mało, tak około 4mm średnicy.

14_12.jpg

12. na czystą już i osuszoną powierzchnię zakładamy pompę, przykręcamy, zakładamy pasek...

13.dwa klucze imbusowe oraz duży śrubokręt płaski świetnie służą za przyrząd do naciągnięcia napinacza... tam są trzy dziury, więc w dwie z nich po imbusie, żeby było o co zaprzeć śrubokręt-dźwignię, i klucz 13 do dokręcenia napinacza. przydałaby się nam druga osoba teraz, gdyż pasek musi być odpowiednio naciągnięty, na najdłuższym kawałku[między górnym kołem a pompą] skręcenie max powinno być 90stopni.

15_12.jpg

16_10.jpg

14. sprawdzamy punkty na kołach dla pewności, składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności.

15. wlewamy zwykłej wody i odpalamy silnik na chwil kilka, i spuszczamy wodę raz jeszcze. jak brudna to powtarzać do skutku, ja płukałem 3 razy

jak już wlejemy ten płyn ostatecznie to trzeba odpowietrzyć układ - niech sobie pochodzi silnik przy otwartym korku na zbiorniczku... jest też odpowietrznik na rurce przy nagrzewnicy, zapomniałem zrobić zdjęcia, ale łatwo go znaleźć. odkręcamy go - czekamy aż pocieknie woda i zakręcamy...

można trochę pogazować od czasu do czasu. temperatura ma stać na połowie wskaźnika, jeżeli rośnie powyżej to znaczy że jest ciągle zapowietrzony. ja tak miałem, nie wiedziałem za bardzo co dalej więc wyłączyłem silnik i jak odpaliłem potem jeszcze raz , to ładnie zabulgotało i jeszcze litra w zbiornik wlałem...

 

jest ok. na wszelki wypadek zapas wody w bagażnik i jazda próbna.

 

 

Autor: blackcamo

Żródło: http://fiatpunto.com.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania