Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 12v - 2 problemy.


Gość bartek1160

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek1160

Witam wszystkich : SMILE :

 

A więc od niedawna jestem w posiadaniu Corsy B 1.0 12v z 1998r. Jest to mój 1 Opel w sensie nie mój a mojej kobiety ja jeżdżę Audi B5 ale nie o to mi chodzi. Po kupnie stwierdziłem że w lewo kierownica chodzi idealnie a w prawo chodzi z lekkim oporem + czuć takie przeskoki w wspomaganiu, ale po obejrzeniu i poczytaniu forum znalazłem " Naprawa EPS ", wczoraj wziąłem się do roboty, koła przednie w górę i odpaliłem silnik odrazu kierownica na maksa skręciła mi się w prawo więc zacząłem regulować ten czujnik, po regulacji kierownica idealnie była na środku, ja myśląc sobie że jest już po robocie pojechałem na przejażdżkę po czym stwierdziłem że jest gorzej ;/ w lewo idealnie się kreci kierownica a w prawo tak jakby nie było wcale wspomaganiaa, czasem czuć przeskoki i wspomaganie jest ale nie takie jak z lewej strony. I teraz pytanie do Was, czy źle wyregulowałem czujnik, czy muszę go wyjąc i przesmarować, lub najgorsza opcja muszę go wymienić?

 

Żeby nie zakładać już 2 tematu, czemu podczas odpalania na zimnym muszę dodać gazu żeby auto odpaliło? te Corsy już tak mają? jak auto się rozgrzeje to pali na dotyk bez gazu.

 

 

 

Proszę o pomoc i rady, z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam Bartek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania